Jégkorong MK: történelmi Miskolc-diadal a döntőben

2015.03.28. 21:41
A Magyar Kupa 2015-ös döntőjét megnyerő Miskolci Jegesmedvék (Fotó: Mirkó István)
Meglepetés a jégkorong Magyar Kupa szombat esti székesfehérvári döntőjében: a Miskolci Jegesmedvék legénysége hosszabbítást követően 3–2-re legyőzte a Fehérvárt! A miskolciak történetük során először hódították el a serleget.

A papírformának megfelelően Volán-akciókkal kezdődött az aranycsata, a házigazdák már a harmadik percben emberfórhoz jutottak, de nem tudtak élni a lehetőséggel. A kivédekezett két perc erőt adott a miskolciaknak, akik a szemfüles Keegan Dansereau közeli találata révén megszerezték a vezetést (0–1).

Mindössze egy percig tartott az előny: támadásba lendült a Volán, a jobb oldalon a kapu irányába törő Bartalis István elsőre középre akart passzolni, de visszapattant hozzá a korong, és ha már így alakult, éles szögből kapura lőtte – és a pakk Bálizs lábvédője alatt a hálóba csorgott (1–1).

A második periódusban mindkét csapat előtt nyílt emberelőnyös lehetőség, a Volán fél percig kettős fórban is volt, de gól csak egy született – meglepetésre a Miskolc jóvoltából: a 38. percben, egy éppen lejáró emberfór után megint a Rajna Miklós kapusról kipattanó korong hozott szerencsét a Jegesmedvéknek – ezúttal Becze Tihamér volt jókor jó helyen (1–2).

„Azzal szembesültünk, hogy mi nyertük a Magyar Kupát”

A harmadik játékrészben a hazaiak futottak az eredmény után, de sokáig nem bírtak Bálizs Bencével és a miskolci védelemmel. Aztán éppen abban az időszakban, amikor úgy tűnt, a fehérváriak egyre nehezebben jutnak az ellenfél kapujának közelébe, a védőjét szép csellel elfektető Sikorcin Ladislav kapu elé passzolt korongja Bálizs korcsolyájáról a kapuba csúszott (2–2).

A rendes játékidőben nem született több gól, következett a hosszabbítás, amelynek harmadik perce nyitányaként az erőszakosan letámadó és korongot szerző miskolciak Becze Tihamér révén megszerezték a kupasikert érő találatot (2–3).

A Miskolc remek szezont fut: a Magyar Kupa előtt a magyar bajnokságot és a Mol Ligát is megnyerte. Le a kalappal a nagyszerű triplázás hősei előtt!

A medve nem játék - kérdéses a sikeredző maradása?

A Magyar Kupa-örökranglistát a Ferencváros vezeti 14 győzelemmel a Dunaújváros (11), az Újpest (9) és a Fehérvár (9) előtt.

JÉGKORONG, VISZLÓTRANS MAGYAR KUPA, SZÉKESFEHÉRVÁR
Döntő

FEHÉRVÁR AV 19–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 2–3 (1–1, 0–1, 1–0, 0–1) – h. u.
Székesfehérvár, 3251
néző. Vezette: Kincses, Halassy, Váczi, Soós
FEHÉRVÁR: Rajna – Szirányi B. (1), Wehrs – Banham, Sarauer, Kóger D.; Boivin, Ejdepalm – Marino, Bartalis 1, Kovács Cs. (2); Varga A., Orbán – Magosi B., Sikorcin 1, Benk; Hetényi P., Tokaji – Németh A.
MISKOLC: Bálizs – Dudas (1), Boyle – Láda B., Metcalfe, Cohen (1); Sagert, Gőz – Dansereau 1, Hajós (1), Tóth A. (1);Vojtkó, Dósa – O'Donnell, Becze T. 2, Nagy K.;Popovics, Fliszár, Miskolczi
Gólok. 8:04: Dansereau (Hajós, Tóth A., 0–1). 9:10: Bartalis (Kovács Cs., Szirányi B., 1–1). 37:34: Becze T. (Cohen, Dudas, 1–2). 55:11: Sikorcin (Kovács Cs., 2–2). 62:05: Becze T. (2–3)
Kiállítások:
12 perc, ill. 18 perc

Rob Pallin: – Mindent megtettünk azért, hogy kupagyőzelmet ünnepelhessünk, csapatként küzdöttünk. Nagyszerű összecsapás volt. Természetesen a miskolciak is sokat tettek a győzelemért. Az utolsó harmadban rengeteget próbálkoztunk az ellenfél kapuja előtt, huszonegy kapura lövésünk volt, ám Bálizs Bence remekül védett, nem tudtunk elég gólt szerezni. Bálizsnak nagy szerepe volt a végeredményben és a miskolci kupagyőzelemben.
Majoross Gergely: – Semmi jelentősége nincs annak, hogy sikerült-e mindent megvalósítani a mérkőzés előtti utasításokból. Az a fontos, hogy keményen dolgozunk végig. Elképesztő, amit a jégre vittek a srácok, minden dicséretet megérdemelnek. A második harmad után csak annyit tudtam mondani nekik, hogy mindegy, mi történik, ezt sohasem felejtem el nekik. Nagyon hálás vagyok, amiért részese lehetek ennek a csodálatos csapatnak, és együtt ünnepelhetek velük.

A 3. HELYÉRT
DEBRECENI HK–DAB.DOCLER 3–0 (2–0, 0–0, 1–0)
Székesfehérvár, 416
néző. Vezette: Haszonits, Varjú, Somos, Oszváth
DEBRECEN: BOROGYIN – Csíki, Vincze P. T. – HÁRI N. (2), KASZKOV (1), KÖNCZEI 1 (1); SZADIKOV, Wéber – Vaszjunyin (1), Berta, LADÁNYI 1 (1); Tőkési, Prakab – Dancsfalvi, Sijka 1, Okos; Odnoga. Edző: Jevgenyij Muhin
DUNAÚJVÁROS: Sevela (Hajek) – Hüffner, Pozsgai – Szepessy, Galanisz, Azari; Martine, Hruby – Croteau, Pavuk, Somogyi; Nagy R., Mestyán – Peterdi, Gröschl, Szappanos; Léránt, Eskelinen, Kovács V. Edző: Robert Spisák
Kiállítások: 12 perc+10 perc fegyelmi (Szadikov), ill. 8 perc
Jevgenyij Muhin:
– Remek szezonunk volt, annak ellenére, hogy nagyon kevesen voltunk, többször akadt példa olyanra, hogy a három sorunk sem volt meg. Ezt azonban kemény munkával ellensúlyoztuk, ahogy az utolsó meccsünkön is látszott – mindenki meghalt a pályán a sikerért. Összességében nagyon elégedett vagyok.
Robert Spisák: – Sajnos ugyanúgy kezdtünk, mint pénteken, az öltözőben volt a fél csapat, amikor megszerezte első gólját a Debrecen. Kevés volt bennünk az agresszivitás, lassúak voltunk a befejezéseknél, sokat körülményeskedtünk a kapu előtt, nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Gólok nélkül pedig nehezen lehet meccset nyerni.

Magyar Kupa-győztes
1. Miskolci Jegesmedvék
(Bálizs Bence, Becze Tihamér, Matt Boyle, Budai Roland, Zach Cohen, Keegan Dansereau, Dósa Krisztián, Jesse Dudas, Duschek Dávid, Fliszár Zalán, Gőz Balázs, Hajós Roland, Láda Balázs, Tyler Metcalfe, Miskolczi Márk, Nagy Krisztián, Conor O’Donnell, Popovics Patrik, Ritó László, Roczanov Dezső, Kalvin Sagert, Szilágyi Levente, Tóth Adrián, Vojtkó Mátyás, edző: Majoross Gergely)
2. Fehérvár AV 19, 3. Debreceni HK, 4. Dab.Docler, 5. Ferencváros Bp. ESMTK, 6. Újpest, 7. MAC Budapest

JÉGKORONG MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (Székesfehérvár)
DÖNTŐ (március 28., szombat)
Miskolci Jegesmedvék–Fehérvár AV 19 3–2 (1–1, 1–0, 0–1, 1–0) – h. u.
A 3. HELYÉRT (március 28., szombat)
Dab.Docler–Debreceni HK 3–0 (2–0, 0–0, 1–0)
ELŐDÖNTŐ (március 27., péntek)
Miskolci Jegesmedvék–Dab.Docler
6–3 (2–1, 3–1, 1–1)
Debreceni HK–Fehérvár AV 191–7 (1–0, 0–2, 0–5)
SELEJTEZŐ
Újpesti TE–MAC 7–1 (3–1, 0–0, 4–0)
MAC–Debreceni HK 4–9 (1–2, 1–2, 2–5)
Újpesti TE–Debreceni HK 2–7 (1–0, 1–5, 0–2)
Dab.Docler–FTC-Bp. ESMTK4–2 (0–2, 2–0, 2–0)
MAC–FTC-Bp. ESMTK 2–7 (0–5, 1–1, 1–1)
Újpesti TE–Dab.Docler2–7 (1–2, 0–3, 1–2)
FTC-Bp. ESMTK–Újpesti TE 3–4 (0–1, 3–0, 0–3)
Debreceni HK–Dab.Docler 7–2 (1–0, 4–2, 2–0)
MAC Budapest–Dab.Docler 2–5 (1–3, 0–1, 1–1)
Debreceni HK–FTC-Bp. ESMTK
5–6 (3–1, 2–3, 0–2)
A végeredmény: 1. Debrecen 9 pont/3 mérkőzés, 2. Dab.Docler 9/4, 3. FTC 6/4 (18–15), 4. Újpest 6/4 (15–18), 5. MAC Budapest 0/4