„Sötét szárnyak suhogása”: győzött a Black Wings a Volán otthonában

2009.01.18. 20:14
Három góllal, 4–1-re győzött az osztrák Black Wings Linz a jégkorong EBEL 47. fordulójában az Alba Volán otthonában. Az osztrákok Robert Lukas góljával kerültek előnybe, ezt még Fekete Dániel kiegyenlítette, de Byström hibája után ismét a vendégek szerezték meg a vezetést, majd az utolsó harmadban még kétszer betaláltak.
A fehér mezes Linz ünnepelhetett győzelmet a Volán csarnokában
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

Nagyon fontos mérkőzés előtt állt az Alba Volán jégkorongcsapata az Erste Bank Liga 47. fordulójában: a székesfehérváriaknak a rájátszás eléréséhez nagyon kellettek volna a pontok a bajnokság 3. helyén álló Linz ellen.

Ehhez képest nem kezdődött túl jól a mérkőzés: Shearer passzából Robert Lukas talált be már a 4. percben, a Volán pedig futhatott az eredmény után. Sikerrel, hisz „utol is érte” azt: a 8. percben Fekete Dániel egyenlített, az első játékrész pedig 1–1-el zárult.

Mivel a fehérváriak egyáltalán nem játszottak rosszul a nagyon erős linziek ellen, az 1–1 jó kiindulópontnak tűnt a továbbiakra nézve, ráadásul a Volán még emberelőnybe is került, miután a Linz túl sok játékost küldött a jégre.

Ötven másodperc múlva már a magasba is lendültek a kezek – sajnos a vendégeknél… Byström hatalmasat hibázott, eladta a korongot, Martin Grabher Meier pedig egyedül vihette a korongot Szuper Leventére. Ő még hibázott (a kapuvasról jött vissza a próbálkozás), Matthias Iberer viszont már a kapuba kotorta a korongot, ezzel vezetett a Linz.

A fehérváriaknak még egy emberhátrányt is ki kellett húzniuk nem sokkal a gól után (sikerült), a Volán pedig azzal a tudattal vonulhatott pihenni, hogy nem elég mindent beleadni, a hibák számát is csökkenteni kell – a bakikat ugyanis egy Linz kvalitású csapat azonnal bünteti.

A harmadik harmad úgy kezdődött, mint az első: osztrák góllal, és ehhez elég volt 24 másodperc is… Ismét a kitűnően játszó Grabher Meier volt eredményes, innen pedig már nem volt visszaút, sőt, maradt még egy üres kapus gól: a Linz 4–1-re győzött a székesfehérvári csarnokban. Az osztrák csapat utolsó négy meccsét megnyerte a hatból a Volán ellen az EBEL-ben.

„A második gólnál nagyot hibáztunk, de a találkozó a harmadik játékrészben dőlt el, mikor kevés lövést küldtünk kapura, és nem alakítottunk ki elég helyzetet. Ennek ellenére megemelem a kalapom a csapat előtt, nagyot küzdöttek. Remélem, jövő pénteken már teljes gárdát küldhetek jégre” – értékelt Ted Sator, a fehérváriak szakvezetője.

JÉGKORONG EBEL

47. FORDULÓ
ALBA VOLÁN–EHC LIWEST BLACK WINGS LINZ 1–4 (1–1, 0–1, 0–2)
Székesfehérvár, 3200 néző. V: Cervenak, Wohlmuth, Zehenthofer (osztrákok)
ALBA VOLÁN: SZUPER – Martens, Tokaji, Palkovics, Ocskay Vaszjunyin – Byström, Bonni, Fodor, Fekete, Kovács Cs. – Jobb, Horváth A., Sofron, Nagy G.,Hegyi – Ondrejcik
LINZ: Westlund – R. Lukas, DILAURO, Baumgartner, P. Lukas, GRABHER MEIER – Helminen, Liimatainen, Leahy, SHEARER, Schlacher – F. Iberer, Mayr, Mathiasson, Purdie, M. IBERER – Rac, Oberkofler, Maier
Gólok: 3:41: R. Lukas (Shearer, 0–1), 7:59: Fekete (Bonni, Byström, 1–1), 27:52: M. Iberer (Grabher Meier, – emberhátrányból, 1–2), 40:24: Grabher Meier (Dilauro, 1–3), 59:23: M. Iberer (Leahy, Purdie, 1–4)
Kiállítások: 10 perc illetve 10 perc
Ted Sator: – Egy jobb csapattól szenvedtünk ma vereséget, sajnos fáradtak voltunk, és ilyenkor a támadójátékunkon hagy ez legelőször nyomot, így történt most is. Nagyon remélem, hogy minél előbb visszatérnek beteg és sérült játékosaink, mert nagy szükség van rájuk.
Jim Boni: – Mint mindig mai is nagyon keményen meg kellett küzdenünk az Alba Volán ellen, remekül védő kapusuk megnehezítette dolgunkat, mindent egybevetve úgy érzem megérdemelt győzelmet arattunk.