Gólgazdag mérkőzésen, győzelemmel zárta az évet a Flames

2009.01.01. 17:58
A gólban leggazdagabb – összesen 10 találatot eredményező – mérkőzést Calgaryban játszották az észak–amerikai profi jégkorongliga (NHL) 2008-ban utolsó játéknapján. A vendéglátók részéről – fejenként egyformán két góllal és három gólpasszal – az egymást végig segítő Jarome Iginla és Michael Cammalleri vezette a Flamest az Edmonton Oilers ellen 6–4-re megnyert meccsen.
Matthew Lombardi nem tudott gólt lőni, de csapata így is hatszor talált be az Oilers ellen
Fotó: Reuters

A Flames jó sorozata nem szakadt meg az NHL utolsó 2008-as játéknapján: zsinórban negyedik győzelmét aratta a Calgary. A mérkőzés legjobbjai a szinte ugyanolyan kiváló teljesítményt nyújtó Jarome Iginla és Michael Cammalleri voltak.

Mindkét kanadai játékos két góllal vette ki a részét az Edmonton Oilers elleni 6–4-es sikerből, ráadásul mind a két hokis három-három gólpasszt adott a találkozón.

„Gratuláltunk egymásnak az első góljaink után – mondta a meccs egyik hőse, Cammalleri. – Nagyszerű mérkőzés volt a ma esti. Nagyon élveztem a találkozót, és izgatottan készülünk az új évre.”

„Nagyon jó érzés – mondta Iginla, aki karrierje során először ért el öt pontot egy meccsen. – Nagyszerű befejezése volt ez az évnek. A csapat kiválóan játszott, és ennek köszönhetjük, hogy az idényben először sikerült megverni az Oilerst.”

A Minnesota Wild a ráadásban nyert a Sharks ellen hazai pályán. A vendégek 2–1-es hazai vezetésnél, kevesebb mint fél perccel a meccs vége előtt kiegyenlítettek, de az ötperces hosszabbítás elején Brent Burns eldöntötte a találkozót.

A New York Islanders a második harmadban mutatott nagyszerű játékának köszönhetően 4–2-re legyőzte a Florida Pantherst. Egygólos vendégelőny után a második játékrészt 3–0-ra megnyerő New York-iak első két találatát Mike Comrie szerezte, majd Sean Bergenheim és Mark Streit góljaival a hazaiak bebiztosították a győzelmet.

NHL

ALAPSZAKASZ, 83. JÁTÉKNAP
Anaheim Ducks–Columbus Blue Jackets 0–2 (0–0, 0–0, 0–2). G: C. MacDonald (48.), Peca (58.). K: Giguere 27/29, ill. S. Mason 27/27
Calgary Flames–Edmonton Oilers 6–4 (2–2, 1–1, 3–1). G: Iginla (4., 46. – a második ee.), Cammalleri (13. – ee., 59. – ü. k.), A. Aucoin (32. – ee.), Boyd (48.), ill. Grebeskov (2.), Nilsson (6. – ee.), Visnovsky (22.), E. Cole (60.). K: Kiprusoff 28/32, ill. Roloson 31/36
Carolina Hurricanes–Atlanta Thrashers 3–1 (1–1, 1–0, 1–0). G: Szamszonov (20., 37.), Corvo (48. – ee.), ill. Kovalcsuk (11. – ee.). K: C. Ward 20/21, ill. K. Lehtonen 25/28
Dallas Stars–New Jersey Devils 4–2 (1–2, 2–0, 1–0). G: Eriksson (11. – eh., 60. – ü. k.), Wilson (26.), Parrish (30. – ee.), ill. Mottau (18.), Clarkson (20. – ee.). K: Turco 25/27, ill. Clemmensen 40/43
Minnesota Wild–San Jose Sharks 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 1–0) – h. u. G: Nolan (11. – ee.), Kolanos (55. – ee.), Burns (62.), ill. Setoguchi (33. – ee.), M. Michálek (60.). K: Nik. Bäckström 32/34, ill. Nabokov 29/32
New York Islanders–Florida Panthers 4–2 (0–1, 3–0, 1–1). G: Comrie (28., 36. – a második ee.), Bergenheim (40.), Streit (54. – ee.), ill. McLean (19.), Horton (60.). K: J. MacDonald 27/29, ill. Vokoun 19/22 és C. Anderson 12/13
Phoenix Coyotes–Colorado Avalanche 3–1 (0–1, 2–0, 1–0). G: Mueller (31., 33.), O. Jokinen (54.), ill. Hensick (9.). K: Tellqvist 28/29, ill. Budaj 26/29