Negyedszer is kikapott az Alba Volán a Vienna Capitalstől

2008.12.19. 21:41
Az Alba Volán hazai pályán 3–1-re kikapott a Vienna Capitalstől az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 34. fordulójában. Az első harmad után Palkovics Krisztián góljával még a magyar csapat vezetett, ezt követően azonban semmi sem jött össze a fehérváriaknak, ellenben a bécsiek háromszor is betaláltak.
Hiába keménykedtek a fehérváriak, ezúttal is kikaptak a bécsiektől
Fotó: Németh Péter

A tabella utolsó helyére visszacsúszó Alba Volán a második helyen álló Vienna Capitalst fogadta, ráadásul a két csapat eddigi mindhárom összecsapását az osztrákok nyerték meg, így nem a mieink voltak az esélyesek.

Ennek ellenére az első harmadban egyértelműen a Volán játszott jobban, kétszer annyi kapura lövést jegyeztek, mint a vendégek, és a 15. percben Palkovics Krisztián góljával a vezetést is megszerezték (Andreas Byström adta a gólpasszt). 1–0.

Ekkor tehát még minden szép volt, bár a harmad utolsó pillanataiban csak Szuper Levente bravúrja mentette meg a hazaiakat a góltól.

A második húsz perc azonban sajnos bécsi találattal kezdődött. Négy vendég játékos ellen három fehárvári volt a jégen, amit az osztrákok ki is használtak, a teljesen üresen maradó Benoit Gratton lőtt a rövid sarokba. 1–1.

Az egyenlítést követően mindkét kapu előtt kialakultak nagy helyzetek, a hálóba azonban csak a 40. percben került ismét a korong. Sajnos ismét a Volán kapujába, mégpedig egy igen szerencsétlen szituáció végén, ugyanis a mieink indíthattak volna támadást, azonban eladták a korongot, a vendégek pedig kihasználva, hogy az egyik magyar játékos elcsúszott, megszerezték a vezetést. 1–2.

Egygólos hátrányban kezdte tehát az utolsó harmadot a Volán, amely a 45. percben megkapta harmadik gólját is. A Capitals 39 éves finn játékosa, az 1992-ben vb-ezüstöt szerző Juha Riihijarvi laza csuklómozdulattal emelte a korongot Szuper kapujának bal felső sarkába. 1–3.

Nehéz helyzetbe került tehát a székesfehérvári alakulat, amely nem is tudott már felállni, a végén hiába vitte le még kapusát is, újabb gólt már nem sikerült szereznie, így 3–1-re győzött a Vienna Capitals.

Az eredmények alakulásának köszönhetően azonban a Volán így is elmozdult az utolsó helyről.

JÉGKORONG, EBEL

34. FORDULÓ
ALBA VOLÁN–VIENNA CAPITALS 1–3 (1–0, 0–2, 0–1)
Székesfehérvár, 2900 néző, Vezette: Altersberger, Hofstätter, Podlesnik (mindhárom osztrák)
ALBA VOLÁN: SZUPER – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Ocskay, Kovács Cs. – Forsyth, Martens, Byström, Martz, Vaszjunyin – Ondrejcík, Jobb, Sofron, Fekete, Hegyi Á. – Fodor, Benk
VIENNA CAPITALS: LABBÉ – Bjornlie, Werenka, RIIHIJÄRVI, Gratton, Lebeau – Casparsson, Ignatjevs, Tropper, Selmser, Judex – Lynch, Teppert, Dolezal, Divis, Rotter – Lederer, Tsurenkov, Johnston
Gólok. 14:08: Palkovics (Byström, Ocskay – emberelőny, 1–0). 20:38: Gratton (Bjornlie, Werenka – ee., 1–1). 39:02: Tropper (Riihijärvi, 1–2). 44:42: Riihijärvi (Rotter, Werenka, 1–3)
Kiállítások: 16+10 perc fegyelmi (Hegyi Á.), ill. 22+2x10 perc fegyelmi (Gratton, Teppert)

TED SATOR, az Alba Volán vezetőedzője: – A mai mérkőzés is olyan volt, mint már korábban több találkozónk, de élesen rávilágított arra, hogy csatárokra van szükség, mert kicsúszik a kezünkből a szezon. Egyszerűbben: ha nem tudunk további játékosokat igazolni, tizedikek leszünk.
KEVIN GAUDET, a Vienna Capitals vezetőedzője: – Mint minden mérkőzés, az Alba Volán elleni is óriási küzdelmet hozott, a Volán az a csapat a Ligában, amely a végsőkig küzd, akkor is teljes erőből harcol, amikor már veszve látszik minden. Ezt a meccset az döntötte el, hogy kettős emberhátrányunkat ki tudtuk védekezni, és utána további gólokat szereztünk.

VÉLEMÉNYEK

SZUPER LEVENTE, az Alba Volán kapusa: – Nehéz ilyenkor mit mondani, kifogytam a magyarázatokból. Állandó telt ház előtt játszik a csapat, és mérkőzésről mérkőzésre megtisztelnek minket a fehérvári szurkolók, sajnálom, hogy nem tudjuk őket kellően kiszolgálni. Félő, hogy kifutunk az időből, húsz meccs van hátra, fel kell ébrednünk, mert különben oda lesz a szezonunk.
HEGYI ÁDÁM, az Alba Volán támadója: – Nem szerettem volna verekedni, mert nem akarom hogy eltiltsanak, de az ellenfelem kezdeményezte. Igaz, egy jót verekedtünk. Sajnos elfáradtunk a végére, megint volt egy rövidzárlat, az utána kapott gól pedig megpecsételte a sorsunkat.