Ami vasárnap sikerült, kedden nem: a KAC megverte az Alba Volánt

2008.12.02. 21:34
Három nap alatt a második mérkőzését játszotta egymás ellen az Alba Volán és a Klagenfurt az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszában. Vasárnap a magyar csapat szétlövéssel nyert, kedd este, a 28. fordulóban viszont az osztrákok 5–1-es győzelmükkel visszavágtak.
Nathan Martz és az Alba Volán ezúttal nem bírt a Klagenfurttal
Fotó: Mirkó István (archív)

A hétvégi sikerben elévülhetetlen érdemei voltak a csereként beálló Becze Zoltánnak, aki ezúttal kezdőként kapott lehetőséget. A 23 éves kapus azonban most nem tudta megbabonázni a klagenfurtiakat, akik alig több mint két perc elteltével már 2–0-ra vezettek.

Előbb Warren Norris talált be, majd 13 másodperccel később David Schuller, ráadásul mindkét gólnál azonos létszámban voltak a jégen a csapatok.

A két gyorsan bekapott gól felébresztette a Volán játékosait, akik szerencsére hamar szépíteni tudtak, miután Ocskay Gábor passzából Palkovics Krisztián juttatta a pakkot a hazai kapuba.

A mérkőzés tizedik percében kettős emberhátrányba került a magyar csapat, és bár az egyik büntetés már letelt, mégsem úszták meg kapott gól nélkül a vendégek, a kanadai Sean Brown találatával visszaállt a kétgólos különbség.

Az elejét tehát jócskán megnyomták a csapatok, ezt követően azonban hosszú gólcsend következett. Az első harmadban ennek főleg a mieink örülhettek, mivel az első szünetig még többször is emberhátrányba kerültek, a második játékrész – amelyben nem rezdültek meg a hálók – viszont már kiegyenlítettebb játékot hozott, és ebben a KAC-ból küldtek ki több játékost, de az Alba sem tudott élni ezekkel a lehetőségekkel.

A jég aztán az 52. percben tört meg, de sajnos ekkor is az osztrák gárda volt eredményes, egy újabb kanadai, Michael Craig révén. Ő már a Beczét váltó Hetényi Zoltánt mattolta, csakúgy, mint Norris, aki második góljával végképp eldöntötte a találkozót.

A vége 5–1 lett a hazaiaknak, ezzel a két csapat párharcát negyedik alkalommal is a hazai pályán játszó nyerte meg.

EBEL

ALAPSZAKASZ, 28. FORDULÓ
KLAGENFURT AC–ALBA VOLÁN 5–1 (3–1, 0–0, 2–0)
Klagenfurt, 3350 néző
Vezette: Winter, Sporer, Zehenthofer
(mindhárom osztrák)
KLAGENFURT: Swette – Reichel, Tory, Hager, Schneider, Craig – S. Brown, Kirisits, Brandner, Shantz, Harand – Furey, Ratz, Herburger, Norris, Schellander – Mühlstein, Jakobitsch, M. Geier, Schuller, S. Geier
Edző: Emanuel Viveiros
ALBA VOLÁN: Becze – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Ocskay, Benk – Martens, Byström, Fekete, Martz, Kovács Cs. – Forsyth, Jobb, Sofron, Nagy G., Hegyi Á. – Ondrejcík, Vaszjunyin, Hetényi (kapus)
Edző: Ted Sator
Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Harand), ill. 18 perc
Gólok: 1:49: Norris (Furey, Shantz, 1–0). 2:02: Schuller (Tory, Reichel, 2–0). 3:23: Palkovics (Ocskay, Horváth A., 2–1). 10:35: S. Brown (Harand, Shantz – emberelőny, 3–1). 51:51: Craig (Ratz, Tory – ee., 4–1). 56:28: Norris (Herburger, 5–1)