Átgázolt ellenfelén az Alba Volán – és ehhez harminc perc is elég volt

2008.10.10. 21:24
Az osztrák bajnokság kilencedik fordulójában az utóbbi mérkőzéseken botladozó Alba Volán fogadta az Innsbruck csapatát. A találkozón a magyar csapat harminc perc leforgása alatt ötgólos előnyre tett szert, és végül teljesen megérdemelt, 5–0-s, kiütéses győzelmet aratott.
Jogos a fehérváriak öröme: kiütötték az Innsbruckot
Fotó: Mirkó István

Tíz perc volt hátra a második harmadból, és már nem volt miért izgulni…

Na nem azért, mintha az Alba Volán és az Innsbruck összecsapására kilátogató nézők nem láthattak volna látványos megmozdulásokat és szép gólokat, hanem azért, mert ekkor már öt nullára vezetett a fehérvári csapat!

Fontos találkozó volt az Innsbruck elleni, hiszen sok szakember szerint a péntek esti rivális lehet a Volán egyik legnagyobb riválisa a rájátszásba kerülésért vívott csatában. Ennek megfelelően keményen bekezdett az osztrák csapat, és az első percekben beszorította a Volánt.

A nyolcadik percben azonban mégis a magyar csapat szerezte meg a vezetést, Ocskay Gábor révén, aki megkerülte a kaput, majd behúzta a korongot. És ekkor beindult az Alba Volán-henger.

Négy perccel később Nagy Gergő volt eredményes, aki Ondrejcík löketébe tette bele az ütőjét – és milyen jól tette, hiszen gólt érő megmozdulás volt! A fiatal játékosnak ez volt az első találata az EBEL-ben.

A második harmadból alig négy perc telt el, amikor Ocskay ismét munkát adott a statisztikusoknak – Palkovics Krisztián visszatett korongját bombázta a kapu bal felső sarkába.

Két perccel később Ryan Bonni, újabb öttel később Palkovics is feliratkozott a gólszerzők közé (az első találathoz hasonlóan ez a kettő is emberelőnyből született), és ekkor jutottunk el oda, hogy tíz perc volt hátra a második harmadból…

Természetesen a harmadik játékrészt is lejátszották, de több találat már nem született (ebben Szuper Levente elévülhetetlen érdemeket szerzett), így a magyar csapat kapott gól nélkül hozta le a találkozót.

Egyik nagy riválisa ellen szenzációs győzelmet aratott a fantasztikusan játszó Volán, így a szurkolók megnyugodhatnak az Graz 99ers és a Vienna Capitals elleni vereségek után. A fehérvári csapat ismét magára talált, és valószínűleg senki sem bánja azt, hogy ezúttal nem a „szokásos” arányban, azaz 3–2-re nyert a Volán, hanem 5–0-ra verte ellenfelét.

JÉGKORONG, EBEL

9. FORDULÓ
ALBA VOLÁN–TWK INNSBRUCK (osztrák) 5–0 (2–0, 3–0, 0–0)
Székesfehérvár, 3000 néző
Vezette: Jelinek, Kaspar, Widmann (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
ALBA VOLÁN:
SZUPER – HORVÁTH A., BYSTRÖM, PALKOVICS, OCSKAY, Fekete – BONNI, FORSYTH, Sofron, Martz, Kovács Cs. – Ondrejcík, Jobb, Hegyi Á., NAGY G., Vaszjunyin – Benk, Yli-Junnila, Fodor, Alanen
INNSBRUCK:
Kotyk – Lakos, Unterluggauer, Henderson, Murray, Salfi – Brennan, Vogl, Pewal, Johner, Ofner – Hohenberger, Sarg, Mössmer, Hinz, Hanschitz – Woger, Steinacher, BACHER (kapus)
Gólok: 7:11: Ocskay (Palkovics – emberelőny, 1–0 ). 11:07: Nagy G. (Ondrejcík, Horváth A., 2–0 ). 23:55: Ocskay (Palkovics, Forsyth, 3–0 ). 25:35: Bonni (Sofron, Martz – ee., 4–0 ). 29:03: Palkovics (Byström, Ocskay – ee., 5–0 )