Kivégzés Villachban, a halálnem pedig a fehérvári guillotine

2007.12.02. 20:55
Az Alba Volán az alapszakaszban a második, Jan Jasko távozása óta Énekes Lajos irányításával az első idegenbeli győzelmét aratta az Erste Bank osztrák jégkorongliga alapszakaszának 27. játéknapján, vasárnap este Villachban. Az osztrák síparadicsom a hokicsapatát a fehérváriak kivégezték, beledöngölték a jégbe. A záró harmadban a hazai kapus négyszer szedte be a pakott. Bravó, Volán!
Az utolsót Palkovics Krisztián rúgta a földön fekvő, tehetetlen Villach testébe
NS-archív
NS-archív

A villachi jégcsarnokba kilátogató négyezer néző közül valószínűleg az első harmad után senki sem gondolta volna, hogy a folytatásban gólfesztivál következik.

Vagy ha mégis, akkor a házigazda úgy is legázolja a Volánt. Csakhogy az osztrákok nem tudtak visszavágni november 2. miatt, akkor ugyanis némi meglepetésre 3-2-re kikaptak Magyarországon.

A nyitó húsz percben egyetlen találat született, az pedig hat és fél perc elteltével Ocskay Gábor nevéhez fűződött, így a fehérváriak az első szünet után nyugodtan korcsolyázhattak ki a folytatásra. Talán túlságosan is megnyugodtak, hiszen Ronald Kaspitz szúk másfél perc után egalizált.

A bekapott gól szerencsére a lehető legjobban, inspirálólag hatott a Fejér megyei egyletre, hiszen Sofron István még ebben a játékrészben újra előnyhöz juttatta Énekes Lajos csapatát. A záró felvonást Majoross Gergely találata vezette be (1-3), hogy aztán parádés, a hazaiakra nézve demoralizáló végkifejlet következzen.

A hajrában három és fél perc alatt háromszor villant az Alba, sorrendben Ocskay, Allen és Palkovics volt eredményes. Egészen elképesztő, szinte hihetetlen, mégis igaz: Ocskay és Allen hátrányban talált be, a két gól között pedig mindössze 19 másodperc telt el. Nem semmi!

A villachiak meg örülhetnek Scoville és Petrik góljának, de mindez kit érdekel? Idegenben alázta meg riválisát a sokáig bukdácsoló, de végre talán lendületbe jövő Alba Volán! Csak így tovább!

Énekes Lajos a csapat játékával üzent: nem kell ide sztáredző sztárfizetésért Észak-Európából...