Jégkorong, ob I: tíz gólt lőtt, de csak hárommal nyert az FTC-NZ

2007.10.21. 23:12
Az élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszában nem aprózták el az FTC-Érsekújvár - Alba Volán összecsapás résztvevői a dolgokat, hiszen a két gárda játékosai összesen tizenhét gólt szereztek, a hazaiak tíz, a vendégek hét alkalommal voltak eredményesek.
Az első harmad, majd a második felvonást követően is eldöntetlenre állt a találkozó, ám a befejező részt és így a mérkőzést is, három góllal nyerték a vendéglátók. Döntőnek bizonyult, hogy a vendégek az utolsó felvonásban öt kétperces kisbüntetést és egy tízperces fegyelmit kaptak, ezzel az előnnyel jól gazdálkodtak a hazaiak.A találkozó első harmadában a hazaiak kétszer vezettek, de a vendégek kétszer egyenlítettek.A második felvonásban a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, előbb 3-2-re, majd 4-3 és 5-3-ra is elhúztak, de a ferencvárosiak kétgólos hátrányukat is le tudták dolgozni, sőt, ismét átvették a vezetést. A hazaiaknak 5:11 percre volt szükségük a három találathoz.Miután a fehérváriak újfent egyenlítettek – a találkozón már másodszor emberhátrányból voltak eredményesek -, a harmadik harmadban 6-6-ról vágott neki a két együttes.Majd tízpercnyi játékot követően nem változott az eredmény, akkor kettős emberelőnyből vezetést szerzett a Ferencváros, majd öt percen belül további két góllal tulajdonképpen eldöntötte a találkozót.A vendégek közül Németh Péter négy gólt szerzett, amellyel a mezőny legeredményesebbje tudott lenni, ráadásul a fehérváriak két emberhátrányos találata is az ő nevéhez fűződik.

OB I, ÉLVONALBELI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ:

FTC-ÉRSEKÚJVÁR - ALBA VOLÁN SC 10–7 (2–2, 4–4, 4–1)
Pesterzsébet, 300 néző. V: dr. Nyeste G., Kincses G., Juhász g.
FTC: Szőke – Székely-Mádai (1), Nagy L. (1), JÁNOSI 3 (1), Hoffmann 1, Szappanos(1), Bontovics (1), Serdült, Krisztu 1 (1), Schellin 1 (1), KISS G. 2 (3), Kuchta, RASOVSZKY (1), BUZÁS 1 (2), Fekecs, Kordisz (1), VÍGH 1, Kling, Molnár Á., Simon (1), Nyerges, Sájevics (kapus). Edző: Pindák László
ALBA VOLÁN: BÁLIZS – Maklári, Kiss-Juhász (1), NÉMETH P. 4, Németh Á. (1), TÓTH A. 2 (1), Balogh B., Ábrahám, Roczanov, Harmati, Szűcs G. (1), Horváth D., Somogyi, Bíró, Németh N. Barabás 1, Ozsváth Á., Galsi. Edző: Kóger István
Kiállítások: 18 perc, ill. 26 perc+10 perc fegyelmi (Balogh)
Pindák László: A győzelemhez gratulálok, de szakmailag óriási hiányosságok maradtak bennem. Remélem tanulunk a hibáinkból, a közönségnek köszönöm a bíztatást.
Kóger István: Ez a fiatal csapat ezt a csihi-puhi hokit három harmadon keresztül még nem bírja, de gratulálok nekikm mert két harmadig az eredményt is tartani tudtuk, három harmadiig pedig méltó ellenfelei tudtunk lenni a Ferencvárosnak.