Ligue 1: a hetek óta nyeretlen Nice idegenbeli rangadón törte meg rossz sorozatát

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.03.16. 23:25
FRANCOIS LO PRESTITerem Moffi két góllal segítette nyerni a Nice-t, volt miért a nyakába ugrani (Fotó: AFP)
Két vendéggyőzelmet hozott a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának szombati játéknapja: a Nice 3–1-re verte meg a Lenst, a Strasbourg ugyancsak 3–1-re győzött a Nantes otthonában – mindkét győztes az első bajnoki sikerét aratta hosszú hetek vergődése után.

LENS–NICE 1–3

Facundo Medina katasztrofális labdavesztése nyomán Terem Moffi korán megszerezte a vendégek vezető gólját, és bár a Lens gyorsan összekapta magát, játékosai a kaput nemigen találták el – és amikor igen, a második félidő elején Elye Wahi gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Egy újabb védekezésbeli figyelmetlenségért megint fizetniük kellett a hazaiaknak – Khéphren Thuram idénybeli első gólját lőtte –, majd Moffi berúgott egy tizenegyest is, amivel eldőlni látszott a meccs.

Egy kis stat: a nigériai támadónak ez volt a harmadik duplája ebben a bajnoki kiírásban, már a második a Lens ellen…

Wahinak végül összejött egy szabályos gól is, nagy lövése beakadt a 76. percben, ám ez csak arra volt elég, hogy a hátralévő időben nagy rohamokat vezető hazaiak forró perceket okozzanak a nizzaiaknak – pontot nem tudtak elvenni tőlük.

A Nice a megelőző hat fordulóban egyszer sem tudott nyerni (csupán két pontot szerzett), ez a rossz széria megszakadt, ellenben a Lens az utóbbi két hónapban már harmadszor volt kénytelen megadni magát rettegett otthonában. A két csapat helyet is cserélt a tabellán.

NANTES–STRASBOURG 1–3

A Strasbourg először nyert bajnokit ebben az évben, és ami nagy megkönnyebbülés a Patrick Vieira vezette elzászi csapatnak, az csapás a bennmaradásért harcoló Nantes-nak: a „kanárik” sorozatban a hatodik hazai bajnokijukat is elveszítették – ilyesmi korábban nem fordult elő velük a francia élvonalban. A vendégek Kevin Gameiro karrierjének 100. francia élvonalbeli góljával szereztek vezetést a 3. percben, ebből a korai ütésből még felállt a Nantes, ám Emanuel Emegha második félidei duplájára már nem volt válasz.

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Lens–Nice 1–3 (Wahi 76., ill. Moffi 11., 67. – a másodikat 11-esből, K. Thuram 53.)
Nantes–Strasbourg 1–3 (Cömert 35., ill. Gameiro 3., Emegha 62., 78.)

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Vasárnap
13.00: Brest–Lille (Tv: Match4)
15.00: Clermont–Le Havre
15.00: Monaco–Lorient
15.00: Reims–Metz
17.05: Rennes–Olympique Marseille (Tv: Match4)
20.45: Montpellier–PSG
Pénteken játszották
Toulouse–Lyon 2–3 (Dallinga 53., Sierro 58. – 11-esből, ill. Lacazette 33., Cherki 77., O'Brien 81.)