Ligue 1: Zakaria-bomba és -dupla – a svájcira figyelnünk kell az Eb-n!

Pór KárolyPór Károly
2024.02.11. 23:12
A kétgólos Zakaria volt a Monaco vezére a Nice ellen (Fotó: twitter.com/AS Monaco)
A francia Ligue 1 21. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén, a Nice–Monaco rangadón a két gólt szerző svájci válogatott Denis Zakaria vezérletével 3–2-re győztek a vendégek.

A második helyen álló Nice a dobogóért harcoló Monacót fogadta a Ligue 1 vasárnap esti rangadóján, és először ebben az idényben hazai pályán szenvedett vereséget.

A vendégek 16. percben a svájci válogatott Denis Zakaria úgy 30 méteres, felső sarkos bombájával szerezték meg a vezetést – ritka nagy gól volt. A szünetig Gaetan Laborde 11-esből egyenlített, de a második félidő elején Zakaria megint beköszönt. Ez a meccs is bizonyítja, a középpályásra a nyári Eb-n a magyar válogatott tagjainak is nagyon figyelniük kell, bármikor képes váratlan húzásokra, klasszis megoldásokra.

A mérkőzést egyébként az is döntően befolyásolta, hogy az 54. percben Dantét kiállította a játékvezető (videózás után, utólag kapott piros lapot durva belépőért) a nizzaiaktól. Ugyan ezután még egyenlítettek a hazaiak egy szöglet utáni Guessand-fejessel, de Alekszandr Golovin nem sokkal később gólra váltott egy kipattanó labdát, így 3–2-re a vendégek győztek.

ZAKARIA BOMBAGÓLJÁVAL VEZETETT ELŐSZÖR A MONACO

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ
Nice–Monaco 2–3 (Laborde 37. – 11-esből, Guessand 74., ill. Zakaria 16., 50., Golovin 77.)
Kiállítva: Dante (54., Nice)
Clermont–Brest 1–1 (Kyei 69., ill. Lees-Melou 50.)
Kiállítva: Rashani (88.), ill. Bizot (88.)
Lorient–Reims 2–0 (Bamba 70., Bakayoko 87.)
Toulouse–Nantes 0–2 (M. Mohamed 2., Kadawere 51.)
Montpellier–Lyon 1–2 (Nordin 23., ill. Lacazette 74., Caqueret 82.)
Korábban
Le Havre–Rennes 0–1 (Bourigeaud 60.)
Le Havre: Loic Nego kezdő volt, a 76. percben lecserélték.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
PSG–Lille 3–1 (G. Ramos 10., Alexsandro 17. – öngól, Kolo Muani 80., ill. Yazici 6.)
Lens–Strasbourg 3–1 (Wahi 16., Pereira Da Costa 30., Sotoca 58., ill. Delaine 43.)