Ligue 1: vereséget szenvedett a Lille és a Marseille is

S. B.S. B.
2023.05.06. 23:01
A Lens nyerte a rangadót (Fotó: Twitter)
A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójának szombati játéknapján vereséget szenvedett az első hat között található csapatok közül a Marseille, a Lille és a Rennes is.

LENS–OLYMPIQUE MARSEILLE

A két dobogós rangadója viszonylag laposan indult, de az első félidő vége már annál több izgalommal szolgált. A 42. percben Seko Fofana a tizenhatoson kívülről gondolta ellőni a labdát, amely olyan erővel szállt a hálóba, hogy a Marseille kapusának esélye sem volt megakadályozni a találatot.

A második játékrészben a vendégek továbbra is többet birtokolták a labdát, mégis a Lens szerzett újabb gólt Lois Openda jóvoltából; a belga 19. alkalommal volt eredményes ebben a bajnokságban. A végeredményt (2–1) a 88. percben Dimitri Payet állította be – az OM helyett a Lens csökkentette hátrányát a PSG-vel szemben.

REIMS–LILLE

A Reims a 21. percben szerzett vezetést: Marshall Munetsi a kapufáról kipattanó labdára reagált jól, és a kapuba fejelt. A félidő vége előtt a hazaiaktól ugyan Ito Dzsunja is betalált, ám a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. A második félidőben nem húzódtak vissza a felek, de maradt az 1–0 a hazaiak javára.

NICE–RENNES

Az eseménytelen első félidő után hamar felpörögtek az események. A fordulás után négy perccel szerezte meg a vezetést a Nice Gaetan Laborde góljával.

A 72. percben hatalmas védelmi hiba nyomán Terem Moffihoz került a labda, ő pedig higgadtan lőtt a kapuba, megduplázva a hazaiak előnyét. Erre ugyan gyorsan jött a Rennes válasza Benjamin Bourigeaud révén, ám a lefújásig többször már nem tudtak megvillanni a vendégek – maradt a 2–1.