Ligue 1: véget ért a Clermont sorozata; négygólos döntetlen Reimsben

B. A.B. A.
2023.05.21. 17:00
A Brest vetett véget a Clermont sorozatának (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójában a Brest hazai pályán nyert a Clermont ellen, véget vetve a vendégek hét meccs óta tartó veretlenségi sorozatának. A másik három mérkőzésen egyaránt döntetlen született. A Nice és Toulouse gólt sem szerzett, a Reims kétszer is vezetett, mégsem győzött az Angers ellen, míg a Troyes és a Strasbourg csatája két gólt és két kiállítást hozott.

A Clermont hiába szerzett vezetést a 43. percben Neto Borges révén, még a félidő vége előtt Franck Honorat egyenlített, majd a fordulást követően Steve Mounié is betalált, mindketten Pierre Lees-Melou gólpasszából.A Brest tehát fordított és feljött a Strasbourgot megelőzve a tabella 14. helyére, míg a vendégeknek véget ért a hét mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatuk.

A Nice és a Toulouse meccse kevés izgalmat hozott. Noha a két csapat összesen 20 lövéssel próbálkozott, csak nyolcszor találták el a kaput a felek, gól pedig nem született. A Toulouse sorozatban a harmadik döntetlenjét játszotta.

A Reims kétszer is vezetett az Angers ellen, azonban a vendégek mindkétszer egyenlítettek. Ito Dzsunja már a tizedik percben vezetést szerzett a hazaiaknak, amire Halid Sabanovic válaszolt a második félidő elején. Folarin Balogun az idényben huszadik alkalommal is betalált, így ismét előnybe került a Reims, de hat perccel később Himad Abdelli másodjára is egyenlített, így a sereghajtó elhozott egy pontot.

A TroyesStrasbourg összecsapás is döntetlennel zárult. Habib Diarra szerzett vezetést az elzásziaknak az első félidőben. A második játékrészben előbb a Troyes-ból Gauthier Gallont, majd a Strasbourgból Alexander Djikut állította ki a játékvezető. A tíz a tíz elleni játékban a hazaiak bizonyultak jobbnak, Rony Lopes révén a 73. percben egyenlítettek és három vereség után ismét pontot szereztek.

A négymeccses győzelmi sorozattal érkező Lens a Lorient vendégeként korán hátrányba került, ugyanis Romain Faivre egy védelmi hibát kihasználva már a hatodik percben vezetést szerzett a hazaiaknak. A bajnoki második Lens ezután azonban magára talált és öt perc alatt megfordította a találkozót. Előbb Florian Sotoca talált be jobbal a tizenhatosról a huszadik percben, majd Adrien Thomasson lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát.

A második félidőben inkább a Lorient előtt adódtak lehetőségek, gólt azonban Seko Fofana révén a vendégek szereztek. A Lens ismét nyert, így három pontra megközelítette a listavezető PSG-t.

FRANCIA LIGUE 1
36. FORDULÓ
Brest–Clermont 2–1
(Honorat 45., Mounié 48., ill. Neto Borges 43.)
Nice–Toulouse 0–0
Reims–Angers 2–2
(Ito 10., Balogun 54., ill. Sabanovic 46., Abdelli 60.)
Troyes–Strasbourg 1–1 (Rony Lopes 73., ill. H. Diarra 27.)
Kiállítva: Gallon (58.), ill. Djiku (71.)
Lorient–Lens 1–3 (Faivre 6., ill. Sotoca 20., Thomasson 25., S. Fofana 87.)

KÉSŐBB
20.45: Auxerre–PSG (Tv: Match4)

KORÁBBAN
Ajaccio–Rennes 0–5
(Santamaria 14., Gouiri 32., 40., 71., Doku 37.)
Kiállítva: Alphonse (61., Ajaccio)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lille–Marseille 2–1
(J. David 50. – 11-esből, Bamba 72., ill. Clauss 29.)
Nantes–Montpellier 0–3 (Ferri 38., Nordin 47., Sacko 88.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lyon–Monaco 3–1 (Lacazette 38., Caqueret 57., Cherki 78., ill. Ben Yedder 2. – 11-esből)