Ligue 1: nyert az Auxerre, a Brest, a Strasbourg, a Clermont

2023.04.16. 17:17
A brazil bekk, Jubal juttatta vezetéshez az Auxerre-t a Nantes ellen (Fotó: Getty Images)
Az Auxerre 2–1-re győzte le a Nantes-ot a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának délutáni mérkőzésén. A többi délutáni meccsen is a hazai csapatok nyertek, a Clermont az Angers, a Nice a Brest, míg a Strasbourg az Ajaccio ellen tartotta otthon a pontokat.

Az elmúlt hetekben egyre jobb formában az Auxerre, és ezt a zsinórban második idényben is kupadöntőt játszó Nantes ellen is bebizonyította. Az első félidő elején Jubal értékesített egy tizenegyest, majd Nuno Da Costa a szünet előtt megduplázta az újonc előnyét. A fordulás után tíz perccel Mosztafa Mohamed révén szépített a vendégcsapat, de ezzel minden puskaporát ellőtte a Nantes, amely zsinórban a hatodik nyeretlen bajnokiját könyvelhette el. 2–1

Szoros meccsen nyert a Brest a Nice ellen, Jérémy Le Douaron már a 12. percben megszerezte a vezetést a breton gárdának. A nizzaiak ezt követően minden megtettek az egyenlítés érdekében, de nem szereztek gólt – a pontok a kikötővárosban maradtak. 1–0

Drámai első félidőt hozott a Clermont–Angers ütközet. A tabella utolsó helyén szerénykedő vendégek szerezték meg a vezetést, majd a hazai csapat pillanatai következtek: hat perc alatt két tizenegyessel (Kyei és Cham volt a két ítélet-végrehajtó) fordítani tudott. A félidő ráadásában azonban Neto Borges azonnali piros lapot kapott, így adva volt a feladat az Angers-nek, hogy emberelőnyben visszajöjjön a meccsbe. Ezzel együtt több gól már nem született – a Clermont-ból Seidou a ráadás hatodik percében kiállíttatta magát, de csapata így is otthon tartotta a három pontot. 2–1

Fontos pontokat szerzett a Strasbourg a kiesési helyosztón. A saját közönsége előtt pályára lépő elzászi csapat Gameiro tizenegyesével, valamint Diarra góljával hamar kényelmes előnybe került. A 76. percben Barreto révén visszajöttek a meccsbe a korzikaiak, ám Szuzuki találata bebiztosította a hazai sikert. 3–1

FRANCIA LIGUE 1
31. FORDULÓ

Auxerre–Nantes 2–1 (Jubal 5. – 11-esből, Da Costa 43., ill. Mosztafa Mohamed 55.)
Brest–Nice 1–0 (Le Douaron 12.)
Clermont–Angers 2–1 (Kyei 33. – 11-esből, Cham 39. – 11-esből, ill. Hunou 28.)
Kiállítva: Borges (Clermont) 45+1., Seidu (Clermont) 90+6.
Strasbourg–Ajaccio 3–1 (Gameiro 26. – 11-esből, H. Diarra 71., Szuzuki 89., ill. Barreto 76.)