Francia Kupa: a Lens az utolsó továbbjutó – jöhet a címvédő!

K. Zs.K. Zs.
2023.02.09. 23:14
Lensi gólöröm (Fotó: AFP)
A vendég Lens tizenegyesekkel legyőzte a Lorient-t a labdarúgó Francia Kupa nyolcaddöntőjének csütörtök esti mérkőzésén, és bejutott a legjobb nyolc közé, ahol – a meccs előtt elkészített sorsolásnak megfelelően – a címvédő Nantes vendégeként lép majd pályára.

A jobban kezdő vendégek a 21. percben szerezték meg a vezetést: a bal oldali beadás után Vito Mannone, a Lorient olasz kapusa rosszul nyúlt a labdához, és Angelo Fulgininak nem volt nehéz dolga az üres kapuba lőnie (0–1). VIDEÓ ITT!

A Mainzból januárban hazatérő Fulgininek ez volt az első gólja lensi színekben.

A hátrányba kerülő Lorient átvette az irányítást, többet birtokolta a labdát, de a vendégek játékában volt több veszély. A végjátékban aztán csak-csak összejött az egyenlítés: Enzo Le Fée a tizenhatos vonala előtt megítélt szabadrúgásból a kapu bal oldalába tekert (1–1). VIDEÓ ITT!

Több gól nem született, jöhettek a tizenegyesek: Le Fée, a hajrá hőse első próbálkozóként a lécre lőtt, a negyedik sorozatban Jean-Louis Leca kivédte Ibrahima Koné lövését, eközben a négy lensi rúgó mindegyike betalált – továbbjutottak a vendégek.

FRANCIA KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, csütörtöki mérkőzés

Lorient–Lens 1–1 (Le Fée 85., ill. Fulgini 21.) – tizenegyesekkel 2–4
• Szerdán játszották

Marseille–PSG 2–1
(A. Sánchez 31. – 11-esből, R. Malinovszkij 57., ill. S. Ramos 45+2.)
Lyon–Lille 2–2
(Cherki 8., Lacazette 21., ill. J. David 29. – 11-esből, Zhegrova 64.) – tizenegyesekkel 4–2
Toulouse–Reims 3–1 (Y. Diouf 23. – öngól, Abuhlal 35., Chaibi 62., ill. Cajuste 89.)
Angers–Nantes 1–1 (Sima 6., ill. Mollet 87.) – tizenegyesekkel 2–4
Auxerre–Rodez (II.) 2–3 (Niang 45+2., Jubal 90+1., ill. Joseph Mendes 3., Corredor 68., Pak Dzsung Bin 76. – 11-esből)
Paris FC (II.)–Annecy (II.) 1–1 (Butaib 90+1., ill. Faradé 67. – 11-esből) – tizenegyesekkel 5–6
Vierzon (IV.)–Grenoble (II.) 0–1 (Nestor 53.)