Harmincegy hely elkelt a vb-n, fix a harminckettes mezőny is

2013.11.19. 19:16
Portugália a kupac alján heverő Cristiano Ronaldo zsenialitásának köszönhetően lett vb-résztvevő (Fotó: Action Images)
A november 19-i, keddi labdarúgó-világbajnoki selejtezőket követően harmincegyre duzzadt a 2014-es, brazíliai vb résztvevőinek száma. Két afrikai hely, négy európai pótselejtező és egy interkontinentális selejtező dőlt el, hogy aztán a kvalifikációs sorozat az Uruguay–Jordánia összecsapással záruljon csütörtökön. Mivel Uruguay ötgólos előnyt szerzett az első mérkőzésen, az ő kijutása szinte biztos, így tulajdonképpen ismerjük a teljes mezőnyt.

A VB-RÉSZTVEVŐK ZÓNÁNKÉNT
Dél-Amerika: Brazília, Argentína, Kolumbia, Ecuador, Chile
Ázsia: Japán, Ausztrália, Irán, Dél-Korea
Európa: Olaszország, Hollandia, Belgium, Németország, Svájc, Bosznia-Hercegovina, Oroszország, Spanyolország, Anglia, Görögország, Horvátország, Portugália, Franciaország
CONCACAF: Egyesült Államok, Costa Rica, Honduras, Mexikó
Afrika: Nigéria, Elefántcsontpart, Kamerun, Ghána, Algéria

Uruguay ötgólos előnyből várja a Jordánia elleni interkontinentális pótselejtező-visszavágót.

VB 2014

EURÓPAI PÓTSELEJTEZŐK, VISSZAVÁGÓK

Románia–Görögország 1–1 (Toroszidisz 55. – öngól, ill. Mitroglu 23.)
Görögország 4–2-es összesítéssel jutott ki a világbajnokságra
Horvátország–Izland 2–0 (Mandzukic 27., Srna 47.)
Horvátország 2–0-s összesítéssel jutott ki a világbajnokságra
Svédország–Portugália 2–3 (Ibrahimovic 68., 72., ill. C. Ronaldo 50., 77., 79.)
Portugália 4–2-es összesítéssel jutott ki a világbajnokságra
Franciaország–Ukrajna 3–0 (Sakho 22., Benzema 34., Huszjev 72. – öngól)
Franciaország 3–2-es összesítéssel jutott ki a világbajnokságra

AFRIKAI ZÓNA, 3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
Egyiptom–Ghána 2–1
(Zaki 24., Gedo 84., ill. K.-P. Boateng 89.)
Ghána 7–3-as összesítéssel jutott ki a világbajnokságra
Algéria–Burkina Faso 1–0 (Bugerra 49.)
Algéria 3–3-as összesítéssel, idegenben lőtt gólokkal jutott ki a világbajnokságra

INTERKONTINENTÁLIS PÓTSELEJTEZŐ, VISSZAVÁGÓ
Új-Zéland–Mexikó 2–4
(C. James 80. – 11-esből, Fallon 83., ill. Peralta 14., 29., 33., Pena 86.)
Továbbjutott: Mexikó, 9–3-as összesítéssel.

+++

9.00 Mexikó
idegenben is legyőzte Új-Zélandot, így 9–3-mas összesítéssel kijutott a brazíliai világbajnokságra. Bővebben ide kattintva olvashatnak a mérkőzésről!

23.05 A francia kijutással eldőlt, hogy nyolc világbajnok lesz ott a brazíliai tornán. Harminc hely foglalt a világbajnokságon, de Uruguay és Mexikó óriási előnyének köszönhetően kijelenthető, hogy ismerjük a harminckettes mezőnyt. Ami, ha a papírforma érvényesül, a következő lesz a két interkontinentális pótselejtező után:

Dél-Amerika: Brazília, Argentína, Kolumbia, Ecuador, Chile, Uruguay*
CONCACAF: Egyesült Államok, Costa Rica, Honduras, Mexikó*
*: még van egy pótselejtező-visszavágója

23.03 A legnagyobb presztízsű keddi felkészülési mérkőzésen pedig Németország 1–0-ra nyert a Wembleyben Anglia ellen. Hollandia–Kolumbia 0–0.

22.53 FRANCIAORSZÁG MEGFORDÍTOTTA: 3–0 A FRANCIA–UKRÁN, FRANCIAORSZÁG IS VB-RÉSZTVEVŐ!

22.38. SVÉDORSZÁG–PORTUGÁLIA 2–3, IBRAHIMOVIC–RONALDO 2–3 (ÖSSZESÍTÉSBEN PEDIG 2–4). PORTUGÁLIA VILÁGBAJNOKI RÉSZTVEVŐ!

22.36 A portugálok C. Ronaldo generális vezetésével kijutnak perceken belül a világbajnokságra, ezzel 1982 óta először fordul elő, hogy a világbajnokságon nem lesz skandináv vagy északi csapat. Az ukránoknak meg csoda kell.

22.29 FRANCIAORSZÁG–UKRAJNA 3–0, összesítésben a franciák 3–2-re fordítottak! ÉLŐ ITT!

22.24 Halkan jegyezzük meg, hogy ez Aranylabda-forma. Még ha a végén nem is Ronaldo kapja.

22.20 CSERÉBE C. RONALDO KÉTSZER, SVÉDORSZÁG–PORTUGÁLIA 2–3, ÖSSZESÍTÉSBEN 2–4!

22.15 IBRA MÉG EGYSZER, SVÉDORSZÁG–PORTUGÁLIA 2–1, és hirtelen meleg Portugáliának! Összesítésben 2–2, idegenben szerzett góllal még Portugália a továbbjutó és kijutó.

22.11 IBRAHIMOVIC FELELT RONALDÓNAK, SVÉDORSZÁG–PORTUGÁLIA 1–1! ÉLŐ ITT!

22.05 ÚJABB RÉSZTVEVŐT KÖSZÖNTHETÜNK, HORVÁTORSZÁG IS BRAZÍLIÁBAN! Horvátország–Izland 2–0, összesítésben 2–0.

22.04 EMBERHÁTRÁNYBAN UKRAJNA! Nem elég a 2–0-s francia vezetés, Hacseridit még ki is zavarják. Ennek nem lesz jó vége.

22.00. A román Nemzeti Stadion rekordidő alatt kiürült.

21.55. VÉGE, ROMÁNIA–GÖRÖGORSZÁG 1–1, GÖRÖGORSZÁG 1994 ÉS 2010 UTÁN ISMÉT VB-RÉSZTVEVŐ!

21.53. CÉ PEDIG ELDÖNTI! Cristiano Ronaldo megint akkor villan, amikor kell, Svédország–Portugália 0–1, összesítésben 0–2, a svédeknek alighanem vége. Élőben B. J. gyilkolja a billentyűket ITT.

21.51 Rui Patrício nevét és védését imába foglalják a portugálok, a vendégek tartják az ikszet a második félidőben. Svédország–Portugália 0–0, összesítésben 0–1.

21.46 Görögországnak három percet és a ráadást kell kibírnia úgy, hogy nem kap két gólt. Ha összejön, világbajnoki résztvevő. Románia–Görögország 1–1, simának tűnt, aztán jött egy Toroszidisz-öngól.

21.34 A MÁSODIK IS MEGVAN A FRANCIÁKNAK! Franciaország–Ukrajna 2–0 Benzema (les)góljával. Összesítésben 2–2, meccsnull! ÉLŐ ITT!

21.32 KITÖRT A SZÜNET A SVÉD–PORTUGÁLON, 0–0. Összesítésben 0–1.

21.23 AZ ELSŐ MEGVAN A FRANCIÁKNAK! Franciaország–Ukrajna 1–0, Sakho góljával, a 22. percben. Összesítésben 2–1 Ukrajnának. ÉLŐ ITT!

21.19 KÖZBEN VÉGET ÉRT AZ UTOLSÓ AFRIKAI VB-SELEJTEZŐ, ALGÉRIA KIJUTOTT! Algéria–Burkina Faso 1–0, összesítésben 3–3, az idegenben lőtt gólok döntöttek.

21.18 A MÁSODIK FÉLIDŐT GÓLLAL KEZDTE HORVÁTORSZÁG, SRNA A 47. PERCBEN! Horvátország–Izland 2–0 és összesítésben is 2–0.

21.15 HIHETETLEN ÖNGÓLLAL EGYENLÍT ROMÁNIA! Az 55. percben egészen hatalmas görög öngól, ha minden igaz, Toroszidiszé. Románia–Görögország 1–1, összesítésben 2–4!

21.05 MEGKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ A ROMÁN–GÖRÖG MECCSEN. Görögország Kosztasz Mitroglu góljával 1–0-ra, összesítésben 4–1-re vezet. ÉLŐ TUDÓSÍTÁS ITT!

21.02 FÉLIDŐ A HORVÁT–IZLANDIN, 1–0, Mandzukic a gólszerző, de ki is állították később. Izlandnak egy félideje van. ÉLŐ ITT!

21.00 KEZDTEK A FRANCIA–UKRÁNON, KIÁSSÁK-E MAGUKAT A MÉLY GÖDÖRBŐL RIBÉRYÉK? ÉLŐ ITT!

20.52 HOPPÁ! Horvátország gólelőnyben, de emberhátrányban, miután a gólszerző Mandzukic belelépett az izlandi ellenfélbe. EGYBŐL PIROS!!!

20.49 FÉLIDŐ, ROMÁNIA–GÖRÖGORSZÁG 0–1, ÖSSZESÍTÉSBEN 1–4

20.45 KEZDŐDIK A SVÉDORSZÁG–PORTUGÁLIA MÉRKŐZÉS, ÉLŐ TUDÓSÍTÁS ITT!

20.41 HORVÁTORSZÁG–IZLAND 1–0, a gólszerző Mandzukic. Összesítésben 1–0

20.30 ÉS EGY KIS AFRIKA. Algéria megszerezte a vezetést Burkina Faso ellen, ezzel kijutásra áll. 1–0, összesítésben 3–3, Algéria idegenben lőtt góllal a nyerő.

20.25 HORVÁTORSZÁG–IZLAND 0–0, de izlandi lesgól. ÉLŐ ITT!

20.23: ROMÁNIA–GÖRÖGORSZÁG 0–1, két nagy görög helyzet után Mitroglu talált be a 23. percben! Összesítésben 1–4, a gólszerző elrohant a szögletzászlóval (persze sárgát kapott). ÉLŐ ITT!

20.18 ROMÁNIA–GÖRÖGORSZÁG 0–0, 15. perc. Óriási görög ziccer maradt ki, Tatarusanu hárított bravúrral. ÉLŐ ITT!

20.10 KEZDŐCSAPATOK A FRANCIA–UKRÁNRA.
Franciaország:
Lloris – Debuchy, Sakho, Varane, Evra – Matuidi, Cabaye, Pogba – Valbuena, Benzema, Ribéry
Ukrajna: Pjatov – Mandzjuk, Hacseridi, Rakickij, Sevcsuk – Edmar, Rotany – Jarmolenko, Bezusz, Konopljanka – Zozulja

20.07 FÉLIDŐ AZ UTOLSÓ AFRIKAI SELEJTEZŐN, Algéria–Burkina Faso 0–0, ezzel Burkina Faso lenne a kijutó és vb-debütáns.

20.00 ROMÁNIA–GÖRÖGORSZÁG ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

19.55: SVÉDORSZÁG–PORTUGÁLIA, A KEZDŐCSAPATOK
Svédország: Isaksson – Lustig, P. Nilsson, Antonsson, M. Olsson – S. Larsson, R. Elm, Källström, Kacaniklic – Elmander, Ibrahimovic
Portugália: Rui Patrício – Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, F. Coentrao – Miguel Veloso, Raul Meireles, Joao Moutinho – Nani, Hugo Almeida, C. Ronaldo

19.38 HORVÁTORSZÁG–IZLAND, KEZDŐCSAPATOK
Horvátország: Pletikosa – Srna, Corluka, Simunic, Pranjic – Perisic, Rakitic, Modric, Kovacic – Olic, Mandzukic
Izland: Halldorsson – A. F. Skúlason, Sigurdsson, Árnason, Saevarsson – Gudmundsson, Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnason – Gudjohnsen, Finnbogason

19.18 ROMÁNIA–GÖRÖGORSZÁG, KEZDŐCSAPATOK
Románia: Tatarusanu – Matel, Goian, Chiriches, Rat – Hoban – Torje, Stancu, Tanase, Maxim – Marica
Görögország: Karnezisz – Toroszidisz, Papasztathopulosz, Sziovasz, Holevasz – Ciolisz, Maniatisz, Karagunisz – Szalpingidisz, Mitroglu, Szamarasz

19.16 GHÁNA A VB-N. Az első kijutó kedden Ghána, mely egy góllal kikapott ugyan Egyiptomban, de ez sokat nem változtatott az első mérkőzés 6–1-es diadala által meghatározott összképen. Ghána 2006 és 2010 után harmadszor vb-résztvevő.

19.15 Jó estét kívánunk! Kedden Egyiptom–Ghána, Algéria–Burkina Faso, Románia–Görögország, Horvátország–Izland, Svédország–Portugália, Franciaország–Ukrajna vb-selejtezőkkel folytatódik a 2014-es, brazíliai vb kvalifikációs sorozata. A hat párharc győztese vb-résztvevő, velük harmincra emelkedik a résztvevők száma, az interkontinentális selejtezőt játszó Mexikó és Uruguay részvétele pedig szinte száz százalék. Kövesse a selejtezők alakulását a Nemzeti Sport Online-on élő eredményközpontunk, valamint élő, szöveges tudósításaink (mind a négy európai pótselejtezőről lesz ilyen) segítségével!