Vb 2018: a végén jött a mexikói henger; fontos amerikai pontok

2017.10.07. 07:18
A 2018-as oroszországi tornán már biztosan résztvevő mexikói labdarúgó-válogatott hazai pályán 3–1-re legyőzte Trinidad és Tobagót a világbajnoki selejtezők CONCACAF-zónájának 9. fordulójában. Fontos pontokat gyűjtött be az Egyesült Államok is, amely Panamát ütötte ki.

Az Egyesült Államok meg sem izzadt Panama ellen – Christian Pulisic, a Borussia Dortmund tehetsége már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést csapatának. Az amerikaiak nem álltak le, tovább rohamozták a vendégek kapuját, aminek meg is lett az eredménye, a 19. percben egy kontra végén Pulisic tette be laposan a labdát középre, a remek ütemben érkező Jozy Altidore-nak pedig nem volt nehéz dolga, két méterről az üres kapuba passzolt.Christian Pulisic, a Borussia Dortmund tehetsége már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést csapatának. Az amerikaiak nem álltak le, tovább rohamozták a vendégek kapuját, aminek meg is lett az eredménye, a 19. percben egy kontra végén Pulisic tette be laposan a labdát középre, a remek ütemben érkező Jozy Altidore-nak pedig nem volt nehéz dolga, két méterről az üres kapuba passzolt.

Altidore a szünet előtt tizenegyesből is eredményes volt, a 4–0-s végeredményt Bobby Wood állította be a 63. percben.

A játéknap másik összecsapásán Trinidad és Tobago egészen a 88. percig tartotta magát a már csoportgyőztes Mexikó ellen, ám ekkor jött Javier „Chicharito” Hernández, aki jó szokásához híven pont ott volt, ahol lennie kellett, s a kapusról kipattanó labdát végül fejjel begyötörte a vendég kapuba.

A kegyelemdöfést Héctor Herrera vitte be a hosszabbításban szabadrúgásból, Mexikó így 3–1-re diadalmaskodott Trinidad és Tobago ellen.

Ha a forduló hátralévő mérkőzésén Costa Rica pontot szerez hazai pályán Honduras ellen, akkor biztosan vb-résztvevő.

VB 2018, SELEJTEZŐK
CONCACAF-ZÓNA, 9. FORDULÓ

Egyesült Államok–Panama 4–0 (Pulisic 8., Altidore 19., 43. – 11-esből., Wood 63.)
Mexikó–Trinidad és Tobago 3–1 (Lozano 78., J. Hernández 88., H. Herrera 94., ill. Winchester 66.)