Felkészülés: még a németek sem tudták bevenni Milánót

2016.11.15. 22:48
Joachim Löw csapata nem tudott mit kezdeni az agresszíven futballozó olaszokkal ( Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszott Németországgal.

Az olaszok kedvező előjelekkel várhatták a németek elleni találkozót, a squadra azzurra ugyanis 55 mérkőzést játszott Milánóban (a San Siróban rendezték ezt az összecsapást), s mindössze kétszer kapott ki – legutóbb 1925-ben!

Joachim Löw a Leno – Mustafi, Hummels, Höwedes – Kimmich, Weigl, Rudy, Gerhardt – Goretzka, Gündogan – T. Müller kezdőcsapatot küldte pályára, míg a hazai olaszok a Buffon – Rugani, Bonucci, Romagnoli – Zappacosta, De Rossi, Parolo, Darmian – Immobile, Belotti, Éder tizeneggyel álltak fel.

Az összecsapáson végig a küzdelem játszotta a főszerepet. Az olaszok agresszíven, erőszakosan futballoztak, s összesen 18 szabálytalanságot követtek el a német játékosokkal szemben – ez öttel több, mint amennyit Antonio Conte gárdája mutatott fel az Európa-bajnokság negyeddöntőjében (szintén Németország ellen), ráadásul azt 120 perc alatt tette!

Gólhelyzetet alig láthatott a közönség, amikor lehetőség alakult ki, Gianluigi Buffon és Bernd Leno is a helyén volt, s védett, ezzel együtt igazán nagy feladat elé egyik kapust sem állították.

Az összecsapás gól nélküli döntetlennel zárult, így továbbra is érvényben van az olasz válogatott veretlenségi sorozata Milánóban.