Felkészülés: az izgalom elmaradt, otthon ikszeltek a franciák

2016.11.15. 23:07
Giroud sem tudott betalálni Elefántcsontpartnak (Fotó: Action Images)
A francia labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 0–0-s döntetlent játszott Elefántcsontparttal.

Didier Deschamps a Costil – Sidibe, Varane, Rami, Digne – Pogba, Kanté, Rabiot – Dembélé, Gameiro, Payet összeállításban küldte pályára csapatát, vagyis mindössze négy játékos maradt bent a svédek elleni (2–1) kezdőhöz képest.

A kísérletezés ellenére a franciák voltak a találkozó esélyesei, és ennek megfelelően a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Tíz perc elteltével a vezetést is megszerezhették volna, Gameiro azonban az oldalhálóba lőtt. A folytatásban is inkább a hazaiak domináltak – Elefántcsontpart nem talált kaput az első félidőben –, gólt azonban Payeték sem tudtak szerezni.

A szünetben hármat cserélt Deschamps, beküldte Koscielnyt, Sissokót és Fekirt, majd később Giroud-t is. A franciák fölénye tovább nőtt, a helyzetek száma viszont csökkent, a második játékrészben mindössze három kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel, ebből kettő a vendégek nevéhez fűződött.

A vége gól nélküli döntetlen, Franciaország három nyertes mérkőzés után maradt győzelem nélkül.