Nem jött össze a nagy kubai álom, a pontszerzés az USA ellen

2008.09.07. 09:59
Az előző világbajnokságon szereplők közül az Egyesült Államok, Mexikó és Costa Rica is győzelemmel folytatta a vb-selejtezőket a CONCACAF-zónában. Trinidad és Tobago hazai pályán pontot veszített Guatemalával szemben, Honduras pedig Kanadában tudott győzni.
Az amerikaiak (szürkében) megszenvedtek a kubaiak ellen
Fotó: Reuters

A selejtező második szakaszában három csoportban zajlik a küzdelem az Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség országait tömörítő CONCACAF-zónában. Később a kvartettek első két helyét megszerző válogatottak folytatják a csatározást: a három legjobb vb-kvótát szerez, a negyedik pedig pótselejtezőn vesz részt.

Az első fordulót követően csak a négy 2006-os világbajnoki résztvevő, Mexikó, Costa Rica, Trinidad és Tobago, valamint az Egyesült Államok állt három ponttal, a vetélytársaknak ezen a hétvégén sem sok babér termett a „nagyok” ellen.

Mindössze Trinidad és Tobago veszített pontot, miután hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Guatemalával. Az 1. csoport másik, a játéknap talán legnagyobb érdeklődéssel várt találkozóján az Egyesült Államok 1–0-ra győzött Kuba ellen.

Az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja 61 év után tért vissza Kubába, így óriási érdeklődés és 16 ezer néző várta a csapatokat a Pedro Marrero Stadionban. A kubai oldalról várt csoda nem történt meg, az amerikaiak Dempsey 40. percben született találatával 1–0-ra nyertek.

A 2. csoportban Mexikó simán győzött Jamaica ellen, a „reggae-fiúk” már a 2. percben összehoztak egy gólt, ezt követően pedig nem volt esélyük pontszerzésre az esélyesebb közép-amerikaiak ellen. Kanada otthon nem tudott pontot elvenni Hondurastól.

A 3. csoportban a 45. perctől emberelőnyben játszó Costa Rica kiütötte Suriname-ot, a hasonlóan emberfórhoz jutó (a 13. perctől) Salvador pedig Haitit intézte el könnyedén a mesterhármast jegyző Zelaya vezérletével.

A harmadik forduló mérkőzéseit szerdán rendezik.

VB-SELEJTEZŐK

CONCACAF-ZÓNA
1. CSOPORT
Trinidad és Tobago–Guatemala 1–1 (Daniel 84., ill. Gallardo 90.)
Kuba–Egyesült Államok 0–1 (Dempsey 40.)
2. CSOPORT
Mexikó–Jamaica 3–0 (Guardado 2., Ruiz 32., Oliva 63.)
Kanada–Honduras 1–2 (Serioux 4., ill. Nunez 47., 56.)
3. CSOPORT
Costa Rica–Suriname 7–0 (Ledezma 9., 41., Alpizar 47., Alonso 78., Mora 79., Solis 86., B. R. González 88.)
Salvador–Haiti 5–0 (Zelaya 7., 24., 53., Larios 58., W. Torres 79.)