Az öt gólt lövő görögök a Zivzivadze duplájával nyerő Grúziával játszanak az Eb-részvételért

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.21. 20:00
Budu Zivzivadze duplájával nyert Grúzia (Fotó: Getty Images)
Az Európa-bajnoki pótselejtező C-ágán Grúzia Budu Zivzivadze duplájával 2–0-ra nyert Luxemburg ellen, míg Görögország öt gólt lőve küldte haza Kazahsztánt.

Grúzia és Luxemburg eddig háromszor mérkőzött meg egymás ellen. Most először találkoztak Grúziában, a hazaiak pedig jól is kezdtek. Budu Zivzivadze a 13. percben a kapufáig jutott, nyolc perccel később viszont már be is talált a luxemburgi kapuba, igaz, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A 41. percben már semmi sem mentette meg a vendégeket, Zivzivadze a szögletet követően lecsorgó labdát vágta ballal a léc alá. 1–0

A második játékrész elején Gerson Rodrigues egyenlített, de hosszas videóbírózás után José Sánchez nemcsak a gólt érvénytelenítette, hanem még Maxime Chanot-nak is kiosztott egy piros lapot. Az emberelőnyt hamar kihasználta Grúzia, ismét Zivzivadze volt jókor jó helyen, és kapuba sodorta Levan Sengelija beadott labdáját. 2–0

A C-ág másik mérkőzésének első félidejében a kazahok négyszer próbálkoztak kapura lövéssel, de egyszer sem találtak kaput. Ezzel szemben a görögök már az első 45 percben négyszer betaláltak. Anasztasziosz Bakaszetasz 9. perces büntetője kezdte a sort, majd Dimitriosz Pelkasz közeli fejese következett. A félidő végén Fotisz Joannidisz is betalált az ötösön belülről, végezetül Dimitriosz Kurbelisz csúsztatása következett. 4–0

A második félidőben több korai cserével pihentettek is a hazaiak, az ötödik gól azonban így is összejött Erkin Tapalov öngólja révén. Az 5–0-s győzelemnek köszönhetően a görögök kedden Grúziában vívhatják ki az Eb-szereplés jogát.

EURÓPA-BAJNOKI PÓTSELEJTEZŐ
C-ÁG, ELŐDÖNTŐ
Grúzia–Luxemburg 2–0 (Zivzivadze 41., 63.)
Kiállítva: Chanot (58., Luxemburg)
Görögország–Kazahsztán 5–0 (Bakaszetasz 9., Pelkasz 15., Joannidisz 37., Kurbelisz 40., Tapalov 87. – öngól)