Négyszer csapott le Spanyolország Luxemburgban, Diego Costa is betalált

2014.10.12. 20:40
Andrés Iniesta húz el Dwayn Holter mellett (Fotó: Action Images)
A 2016-os labdarúgó Eb-selejtezőjének 3. fordulójában Spanyolország Luxemburgban lép pályára. Kövesse velünk a mérkőzés alakulását folyamatosan frissülő cikkünk segítségével!

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ
C-CSOPORT
LUXEMBURG–SPANYOLORSZÁG 0–4

Luxembourg, Josy Barthel Stadion. V:
Pawel Gil (lengyel)
LUXEMBURG: Joubert – Jans, Chanot, Gerson, Philipps, Jänisch – Holter, Mutsch (Deville, 86.), Da Mota (Payal, 75.), C. Martins (Turpel, 61.) – Bensi. Szövetségi kapitány: Luc Holtz
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Carvajal, Bartra, Piqué, Jordi Alba – Koke, Busquets, Iniesta (Bernat, 70.)– David Silva (Pedro, 70.), Paco Alcácer, Diego Costa. Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque
G: D. Silva (27.), Alcácer (42.), D. Costa (67.), Bernat (88.)

UKRAJNA–MACEDÓNIA 1–0 (1–0)
Lviv, Lviv Aréna. V: Sébastien Delferiere (belga)
UKRAJNA: Pjatov – Fedeckij, Kucser, Hacseridi, Sevcsuk – Szidorcsuk (Edmar, 95.), Sztyepanenko, Rotan (Timoscsuk, 92.) – Jarmolenko, Zozuja (Budkivszkij, 77.), Konoplyanka. Szövetségi kapitány: Mihail Fomenko
MACEDÓNIA: Pacovszki – Risztovszki, Szikov, Damcsevszki, Alilovszki – Ademi, Gligorov (Sztojkov, 86.) – Ivanovszki (Kosztovszki, 70.), Trajkovszki – Jahovics (K. Velkoszki, 62.), Abdurahimi. Szövetségi kapitány: Boszko Durovszki
G: Szidorcsuk (45+2.)

FEHÉROROSZORSZÁG–SZLOVÁKIA 1–3 (0–0)
Boriszov, Boriszov Aréna. V:
Serge Gumienny (belga)
FEHÉROROSZORSZÁG: Zsevnov – Sitov (Sztaszevics, 79.), Martinovics, Verhovcov, Filipenko (Poljakov, 55.), Bordacsev – Dragun – Kalacsev, Krivec, Balanovics – Renan Bresszan (Gordejcsuk, a szünetben). Szövetségi kapitány: Georgij Kondratyev
SZLOVÁKIA: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Gyömbér – Pecovsky, Kucka (Kiss, 86.) – Mak (Sesták, 62.), Hamsík, Weiss (Stoch, 80.) – Nemec. Szövetségi kapitány: Jan Kozák
G: Kalacsev (79.), ill. Hamsík (65., 84.), Sesták (91.)

Európa-bajnoki selejtezőre gyűlt össze Luxemburg egyetlen olimpiai bajnokáról elnevezett stadionban a spanyol és a luxemburgi válogatott. Egyik csapat sem érkezett vidáman, hiszen mindkét válogatott a meccs hajrájában veszített. A hazaiak Macedónia, a vendégek Szlovákia ellen.

LENDÜLETBEN A SZLOVÁKOK
Szlovákia a spanyolok elleni hazai siker után Fehéroroszországban is győzni tudott. Marek Hamsík két szép gólt lőtt jobb belsővel, a második előtt a kapufáról pattant elé a labda Miroslav Stoch lövését követően. Ezzel lett 2–1 a vendégeknek, a hosszabbításban Stanislav Sesták biztosította be a győzelmüket.

Ennek ellenére kevesen tettek volna fel nagy tétet a hazaiak győzelmére. A spanyolokon látszott, hogy gyorsan dűlőre akarják vinni a dolgot, és a zuhogó esőben beszorították kapujuk elé a luxemburgiakat.

A hazai védelem azonban kiválóan állta a sarat, Joubert kapussal az élen. A helyzetek kihagyásában jeleskedő Diego Costa csak az első félórában vagy három gólt is rúghatott volna, de mindannyiszor hibázott.

Nem hibázott azonban a 27. percben csapattársa, David Silva. Costa elől elfejelték a labdát a védők a tizenhatoson belül, de éppen a lendületesen érkező Silva elé, aki 19 méterről, ballal nagy dugót ragasztott Philipps mellett a luxemburgi kapu jobb fölső sarkába. 0–1

Ez a gól megtörte a luxemburgiakat, de aztán összeszedték magukat, és a félidő utolsó perceiben már el is jutottak a spanyol kapuig, sőt még De Geának is közbe kellett avatkoznia olykor-olykor.

Amikor azonban a hazaiak azt hitték volna, hogy még valami keresnivalójuk is lehet, a 42. percben növelte előnyét Spanyolország. David Silva vette észre, hogy középen szabadon hagyták Alcácert, aki 9 méterről, jobbal egyből a jobb sarokba vágta a vendégek második gólját. 0–2

A második félidőben a spanyolok visszahúzódtak a kapujuk elé, de könnyedén ártalmatlanították a hazaiak támadásait. Rendkívül unalmas volt a meccs, úgy tűnt, a spanyolok csak szeretnének túllenni az egészen.

Egyetlen feladatuk volt csak hátra, valahogy gólt lövetni a válogatottban feltűnően gólszegény Diego Costával. Egy szerencsés helyzet után ez is sikerült. Jobb oldalról érkezett a labda, Piquétől elpattant, Busquets fordulásból lőtt, de éppen Diego Costa hasát találta telibe. A kapunak háttal álló támadó köszönte a labdát, és öt méterről, fordulásból bevágta a hálóba a spanyolok harmadik gólját. 0–3

A luxemburgiak mentek előre a becsületgól megszerzéséért, de nem lőtték, hanem kapták a gólt. A 88. percben a nem sokkal korábban beállt Bernat lőtte ki a jobb alsót. 4–0

Ezzel a spanyolok megint győztek, és bár ez a meccs a kötelező három pontot hozta, jó volt arra, hogy egy kicsit helyreállítsa a megtépázott hispán önbizalmat. Ez sikerült, ráadásul Diego Costa is betalált, így hát újra szép az élet Spanyolországban...

6. Luxemburg3123–8–51

93. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyertek a spanyolok. 0–4
HÁROM PERC A HOSSZABBÍTÁS.
88. perc: Jutott még gól a végére is! Rodrigo
adott forintos labdát a tizenhatoson belül védőjétől megszabaduló Bernatnak, aki első válogatott meccsén gyönyörűen gurított 7 méterről a jobb alsó sarokba. 0–4
86. perc: Mutsch
helyett Deville a pályán a hazaiaknál.
85. perc Holter
lőtt rá egy lecsorgó labdát 22 méterről, De Gea azonban biztosan fogta a középre tartó labdát.
82. perc: Diego Costának
véget ért a meccs, Rodrigo pedig bemutatkozhat a spanyol válogatottban.
78. perc:
Bal oldali szöglet után Gersonról megfeledkeztek a spanyol védők, a luxemburgi pedig 6 méterről alig fejelt mellé.
75. perc: Da Mota
helyett Payal a luxemburgi csapatban.
75. perc: Piqué
kapott sárga lapot, mert lerántotta a mellette megiramodó Bensit.
70. perc:
Kettőt is cserélt Spanyolország, hiszen ez a meccs már zsebben van. David Silva és Iniesta lejött, Pedro és Bernat pedig bejött.
Ezzel megszakadt Diego Costa rossz sorozata, hiszen több mint 500 perc után végre gólt lőtt spanyol mezben.
69. perc: ÚJABB SPANYOL GÓL!
Jobb oldalról érkezett a labda, Piquétől elpattant, Busquets fordulásból lőtt, de éppen Diego Costa hasát találta telibe. A kapunak háttal álló támadó köszönte a labdát, és öt méterről, fordulásból bevágta a hálóba a spanyolok harmadik gólját. 0–3
62. perc: Diego Costa
kapott sárga lapot, mert odarúgott Gersonnak.
61. perc:
Cserélt Luxemburg, Martins helyett Turpel a pályán.
53. perc:
Bal oldali szöglet után az ötös sarkánál érkezett Chanot, de jobbal mellé emelte a labdát.
51. perc: Iniesta alakította ki magának a helyzetet, de 16 méterről csúnyán mellé lőtt.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.
45. perc: Vége az első félidőnek, a spanyolok két góllal vezetnek, és a játék képe alapján alighanem győztesen távoznak Luxemburgból. 0–2
43. perc: Holter
kapott sárga lapot, mert bántotta Iniestát.
42. perc: NÖVELTE ELŐNYÉT SPANYOLORSZÁG! David Silva
vette észre, hogy középen szabadon hagyták Alcácert, aki 9 méterről, jobbal egyből a jobb sarokba vágta a vendégek második gólját. 0–2
38. perc: Da Mota
tört előre a bal oldalon, lövésszerű beadással kívánta játékba hozni Bensit, de a labda némileg lecsúszott a lábáról, és majdnem így lett jó, mert De Gea csak üggyel-bajjal tudta fölé ütni a léc alá tartó löketet.
37. perc:
Jobb oldalról érkezett Jänisch szabadrúgása a spanyol kapu elé, De Gea azonban jól mozdult ki, és elütötte a labdát.
32. perc:
Lehet, hogy unalmas, de mit tegyünk... Megint Diego Costa került helyzetbe, teljesen egyedül állt már szemben a kapussal, megpróbálta átemelni fölötte a labdát, de ez annyira jól sikerült neki, hogy még a kaput is elkerülte az emelés.
30. perc: Diego Costa
kapott megint egy rendkívül jó indítást, és 7 méterre a kaputól be is rúghatta volna első válogatott gólját, de a semmiből előkerült Chanot, és blokkolta a lövést.
27. perc: GÓÓÓL!
Costa elől elfejelték a labdát a védők, de éppen a lendületesen érkező Silva elé, aki 19 méterről, ballal nagy dugót ragasztott Philipps mellett a luxemburgi kapu jobb fölső sarkába. 0–1
24. perc: I
de-oda pattogott a labda a luxemburgi tizenhatos előterében, majd Diego Costához került, aki 16 méterről lőtt, Joubert viszont szépen védett.
23. perc:
Kellemetlen ellenfél a luxemburgi csapat. Ha kell, csípnek, rúgnak, harapnak, és minden labdát nagyon harcosan megtámadnak.
21. perc:
Megint Diego Costa rúghatott volna gólt, de 6 méterről mellé-fölé durrantott.
18. perc: Koke
indította szenzáicós ütemben Diego Costát, aki 10 méterről, kissé balról nem akarta már kapura lóni, inkább a középen robogó Alcácernek játszott, de a kolléga centiméterekkel lemaradt a labdáról, a spanyolok meg a gólrál.
16. perc: Diego Costát
nem tudták szerelni a hazai védők, így a Chelsea csatára kissé jobbról, 18 méterről kapura lőtt, de az ilyen labdákat félkézzel is fogja Joubert.
15. perc: Iniesta lábában volt a lehetőség, de 18 méterről nem találta el a kaput.
11. perc: David Silva
ívelt középre egy szabadrúgást, Diego Costa érkezett középen, de Chanot szögletre mentett előle.
9. perc:
Támad a spanyol válogatott, de a luxemburgi védelemről úgy jönnek le a labdák, mintha csak falra rugdalna az Európa-bajnok.
3. perc: Diego Costa
kapott jó indítást, az ötös környékén eltolta Joubert mellett is a labdát, majd elesett. Úgy tűnt, a kapus szabálytalan volt, de a lengyel bíró nem adott tizenegyest.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A luxemburgiak tiszta fehérben, a spanyolok tiszta pirosban játszanak.