Mercedes: munkába állt az új „ezüstnyíl”!

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2010.02.01. 11:15
null
Schumacher és Rosberg mutatta be az új autót (Fotó: Reuters)
Címkék
A Formula–1-be három év szünet után visszatérő hétszeres világbajnok Michael Schumacher és csapattársa, Nico Rosberg hétfőn leleplezte a Mercedes GP idei versenyautóját – a nagy médiaérdeklődéssel kísért eseményre a spanyolországi Valenciában került sor.

A W01 kódjelzésű „ezüstnyíl” fényezését már egy héttel ezelőtt bemutatták, akkor a stuttgarti Mercedes Múzeumban a tavaly világbajnokságot nyerő Brawn GP BGP001-es modelljét festették ezüst színűre. A mostani prezentáció után a szakemberek azt mondták: az új autó legjellegzetesebb része az orrkúp.

A Mercedes legutóbb 55 évvel ezelőtt indított teljes egészében saját készítésű autót az F1-ben, arra pedig még sosem volt példa, hogy az istálló mindkét pilótája német legyen.

A téli szünet első hivatalos tesztjén Rosberg kezdi majd meg a körözést, később pedig a 41 esztendős Schumacher is gyakorol az „ezüstnyíllal”. A 91-szeres futamgyőztes legutóbb tavaly nyáron ült F1-es gépben, akkor a Ferrari 2008-as modelljével tesztelt.

A tavalyi idényben vb-győztes Brawn GP-ből lett Mercedes GP december 23-án jelentette be, hogy Schumacher három év szünet után visszatér az autósport elitkategóriájába.

Az idei Formula–1-es szezon március 14-én rajtol Bahreinben.


FORMULA–1 2010, AUTÓBEMUTATÓK
Ferrari képgaléria
McLaren képgaléria
Renault képgaléria
Sauber képgaléria
Mercedes képgaléria
Toro Rosso képgaléria
Force India február 9.
Red Bull február 10.
Lotus február 12.
Campos március 11.
US F1 ?
Virgin február 3.
 A Williams nem tartott hivatalos autóbemutatót

 

Legfrissebb hírek

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
2 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
13 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
23 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
33 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
40 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
47 perce

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
1 órája

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik