Vettel 50. alkalommal a pole pozícóban, Hamilton a harmadik

2017.10.28. 19:50
A Ferrari német pilótája, Sebastian Vettel érte el a legjobb időt, így ő indulhat az első helyről vasárnap a Mexikói Nagydíjon. A 30 éves versenyző pályafutása 50. pole pozícióját szerezte meg.

Lewis Hamilton, aki könnyedén bebiztosíthatja a negyedik világbajnoki címét Mexikóban, egyik szabadedzést sem zárta az élen. Cserébe viszont rendkívül szoros volt a mezőny eleje, hiszen a három élcsapat hat versenyzőjét csupán 0.404 másodperc választotta el egymástól a harmadik tréningen.

November 26., 14.00: Abu-dzabi Nagydíj

A Toro Rossónál eközben a menesztett Danyiil Kvjat helyét elfoglaló Pierre Gasly csupán 10 körig jutott a három szabadedzés alatt, miközben nem sokkal az időmérő előtt érkezett a hivatalos bejelentés arról, hogy a francia nem vesz részt a kvalifikáción. A Toro Rosso pilótájára amúgy is hátrasorolás várt volna, így pedig biztosan a rajtrács végéről várhatja vasárnap a piros lámpák kialvását.

Mellette a két McLaren-versenyző kap még büntetést: Fernando Alonso 20, míg Stoffel Vandoorne 35 pozíciónyi szankciót kénytelen elszenvedni a motorkomponensek cseréje miatt.

A Renault-nál múlt héten elmaradt Carlos Sainz és Nico Hülkenberg összecsapása, mivel a német akkor nem futott mért kört az időmérő második szakaszában. A három gyakorlás alapján eddig Hülkenberg vezet 2–1-re, azonban a köridők szerint egyelőre döntetlen az állás.

A kvalifikáció első szakaszában ellentétes stratégiát választott az első három csapat: a Ferrari, illetve a Red Bull szuperlágyon, míg a Mercedes ultralágyon hajtott pályára. Ennek eredményeképpen az „ezüstnyilak” sajátították ki az első két helyet, azonban előnyük nem volt számottevő a lassabb gumikon futó Max Verstappenhez képest. Alonso eközben lila középső szektort elérve zárta az ötödik pozícióban az első szekciót a McLaren-Hondával, csupán két tizedre lemaradva Hamilton legjobb idejétől.

Q1 kiesők: Gasly mellett Romain Grosjean, Kevin Magnussen, Pascal Wehrlein és Marcus Ericsson.

A második szakaszban már mindhárom élcsapat a lila jelzésű Pirellire váltott, Hamilton pedig azonnal az élre állt, miközben az első három pozícióban helyet foglaló versenyző között mindössze 0.126 ezred volt a különbség, egészen Verstappen 1:16.542-es köréig, amellyel a holland öt tizedet adott társainak. A szekció végén még Vettel is javított, a Ferrari németje a második helyre lépett elő.

Rövid ideig dupla sárga zászló is érvényben volt: miután Gasly részt sem tudott venni az időmérőn, Brendon Hartley sem jutott túl sokáig, az új-zélandi alatt a Q2-ben állt le a Toro Rosso.

Q2 kiesők: Hartley mellett a két Williams, illetve a büntetéssel sújtott McLaren-pilóták.

A harmadik szakaszban az első köröket követően Verstappen állt az élre, miközben Bottas az első gyors körét megzavaró holland miatt a ritmusból kiesve fékezte el az ultralágy szettjét. A második pozíciót Vettel foglalta el, megelőzve a Hamilton, Ricciardo párost.

Az utolsó fordulók után Vettel azonban megelőzte a hollandot, akit az FIA vizsgál a Bottasszal történt incidens miatt. A Ferrari németje így pályafutása során 50. alkalommal várhatja majd az élről a piros lámpák kialvását, ezzel amúgy az idénybeli negyedik elsőségét jegyezte.

A második rajtsort a Mercedes sajátította ki Hamilton, Bottas sorrendben, míg Raikkönen az ötödik, Ocon pedig a hatodik pozícióban zárta az időmérőt.

Mögöttük Ricciardo, Hülkenberg, Sainz és Pérez egészíti ki az első tízet.

Folytatás holnap 20 órakor a versennyel.