El: Klopp Európában is iksszel kezdett a Pool padján

2015.10.22. 23:00
Klopp gratulál a játékosainak, ami a hazai iksz után is járt (Fotó: AFP)
Nikolics Nemanja kezdőként 75 percet játszott a Legia Warszawában az FC Bruges ellen 1–1-re végződő Európa-liga-csoportmeccsen. A Napoli, a Rapid Wien és a Braga megőrizte százszázalékos mérlegét, a Liverpool emberelőnyben ikszelt otthon Jürgen Klopp első hazai európai kupameccsén – a német edző a Premier League után az El-ben is pontosztozkodással kezdett a Poollal.

A-CSOPORT
Fenerbahce (török)– Ajax (holland) 1–0
Molde (norvég)–Celtic (skót) 3–1

A forduló egyik slágermérkőzésének ígérkezett a Fenerbahce–Ajax összecsapás, azonban a várakozásokkal ellentétben sokáig sem a Van Persie-t és Nanit is a soraiban tudó törökök, sem a hollandok nem tudtak a kapuba találni. A találkozó hajrájában azonban Fernandao egy szöglet után gólt fejelt, így a Fenerbahce elvesztette nyeretlenségét és a csoport második, míg a hollandok továbbra a harmadik helyről várhatják a folytatást. A kvartett másik találkozóján a Molde már húsz perc elteltével két góllal vezetett, és mivel a Celtic második félidei szépítésére azonnal egy újabb góllal válaszoltak a norvégok, sima győzelmet arattak, és vezetik a csoportjukat.

B-CSOPORT
Bordeaux (francia)–Sion (svájci) 0–1
Liverpool (angol)–Rubin Kazany (orosz) 1–1

Bogdán Ádámmal a kispadon a Rubin Kazanyt fogadta az Anfield Roadon a Liverpool. A vendégek vezetése után azonban nem estek össze a „vörösök”, és Emre Can révén még az első félidőben egyenlítettek. A második játékrészben hiába játszottak a 36. perctől emberelőnyben a hazaiak, a győztes gólt nem sikerült megszerezniük, így Jürgen Klopp korábbi csapataihoz hasonlóan ezúttal a Liverpool élén sem tudott nyerni első hazai nemzetközi mérkőzésén. A csoport másik találkozóján Leo Lacroix 21. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert – a Vanczák Vilmost végig a kispadon tudó – Sion a Bordeaux vendégeként, így a svájciak magabiztos előnnyel vezetik a csoportjukat.

C-CSOPORT
Qäbälä (azeri)–Borussia Dortmund (német) 1–3
PAOK (görög)–FK Krasznador (orosz) 0–0

Görögországban gól hiányában csak két piros lapot jegyezhettek fel a statisztikusok, így a PAOK harmadik mérkőzésén a harmadik döntetlenjét könyvelheti el, míg a Krasznador a továbbjutást érő második helyről várhatja a folytatást. Mint arról korábban már beszámoltunk, a Borussia Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang mesterhármasával magabiztos győzelmet aratott az azeri Qäbälä felett.

D-CSOPORT
Midtjylland (dán)–Napoli (olasz) 1–4
Legia Warszawa (lengyel)– FC Bruges (belga) 1–1

Nikolics Nemanja kezdett a Legia Warszawa és az FC Bruges meccsén, de a két-két vereséggel nyitó együttesek összecsapásán az első félidő a belgáké volt. Több helyzetet alakítottak ki, és Davy De Fauw góljával a félidő hajrájában a vezetést is megszerezték. Nikolicsot nem tudták megjátszani a csapattársai, eltűnt a belga védelem őrzésében.

A fordulás után feljebb kapcsolt a Legia, amely a második zicceréből Michal Kuharczyk találatával egyenlített. Kiegyenlítettebbé vált a meccs, a Bruges lőtt lesgólt, de a Legia is veszélyes maradt. Nikolics a 76. percig volt a pályán, ekkor lehívta Sztanyiszlav Csercseszov. Maradt az iksz, aminek a Midtjylland örülhetett leginkább.

A Napoli dániai látogatása rangadónak ígérkezett, hiszen két hatpontos csapat találkozott egymással. Az olasz csapat José Callejón szép góljával behúzta a jól kezdő Midtjylland kézifékjét, és ezt követően átvette az irányítást. Manolo Gabbiadini kétszer is betalált, mindkétszer szépségdíjas megoldással. A házigazda az első félidő végén szépített, de a végén Gonzalo Higuaín találata miatt három gól lett a különbség.

E-CSOPORT
Villarreal (spanyol)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 4–0
Rapid Wien (osztrák)–Viktoria Plzen (cseh) 3–2

A két forduló után százszázalékos, de a hétvégi osztrák bajnoki fordulóban a sereghajtó Wolfsberger AC-tól vereséget szenvedő Rapid Wien az első negyedórában hátrányba került a Viktoria Plzennel szemben, de Steffen Hofmann még a fordulás előtt egyenlített, majd Louis Schaub révén a vezetést is megszerezték a bécsiek. A görög Thanosz Pecosz gólja után majdnem megnyugodtak a zöld-fehérek, de Michal Duris után a csehek másik szlovák mezőnyjátékosa, Patrik Hrosovsky is betalált, így maradt izgalom a végére, de a Rapid százszázalékos maradt.

Nem úgy Valenciában, ahol a Kongói DK-beli Cedric Bakambu első félidőben szerzett duplájával a szünetig kényelmes előnyt szerzett a Dinamo Minszkkel szemben, majd Roberto Soldado és Eric Bailly tovább növelte a különbséget.

F-CSOPORT
Braga (portugál)–Marseille (francia) 3–2
Slovan Liberec (cseh)–Groningen (holland) 1–1

A százszázalékos Braga a Marseille ellen egyórányi gól nélküli játékot követően az egyiptomi Ahmed Hasszan csodálatos, Steve Mandanda feletti átemelésével szerzett előnyt. Úgy tűnt, a portugál bajnokságban csak negyedik Braga felőrli a franciákat, Wilson Eduardo ugyanis megduplázta az előnyt. Ám a hajrában a Marseille három perc alatt két gólt szerezve egyenlített, de erre is volt válaszuk a hazaiaknak: Alan csupán egy percig hagyta reménykedni a Marseille-t, 3–2 lett a vége.

A másik meccsen a Slovan Liberec döntetlent játszott a Groningennel, így a Braga előnye öt pontra nőtt.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

A-CSOPORT
Fenerbahce (török)–Ajax (holland) 1–0 (Fernandao 89.)
Molde (norvég)–Celtic (skót) 3–1 (O. Kamara 11., Forren 18., Elyounoussi 56., ill. Commons 55.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Molde 3 2 1 0 7–3 +4 7
2. Fenerbahce 3 1 1 1 4–5 –1 4
3. Celtic 3 0 2 1 5–7 –2 2
4. Ajax 3 0 2 1 3–4 –1 2

B-CSOPORT
Liverpool (angol)–Rubin Kazany (orosz) 1–1 (Can 37., ill. Devic 15.)
Kiállítva: Kuzmin (36.)
Bordeaux (francia)–Sion (svájci) 0–1 (Lacroix 21.)

PAOK (görög)–FK Krasznodar (orosz) 0–0
Qäbälä (azeri)–Borussia Dortmund (német) 1–3 (Dodo 93., ill. Aubameyang 31., 38., 72.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Borussia Dortmund 3 2 1 0 6–3 +3 7
2. FK Krasznodar 3 1 1 1 3–3 0 4
3. PAOK 3 0 3 0 1–1 0 3
4. Qabala 3 0 1 2 2–5 –3 1

D-CSOPORT
Midtjylland (dán)–Napoli (olasz) 1–4 (Pusic 43., ill. Callejón 19., Gabbiadini 31., 40., Higuaín 90.)
Legia Warszawa (lengyel)– FC Bruges (belga) 1–1 (Kucharczyk 51., ill. De Fauw 39.)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Napoli 3 3 0 0 11–1 +10 9
2. Midtjylland 3 2 0 1 5–5 0 6
3. FC Bruges 3 0 1 2 2–9 –7 1
4. Legia Warszawa 3 0 1 2 1–4 –3 1

E-CSOPORT
Villarreal (spanyol)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 4–0 (Bakambu 17., 32., Soldado 61., Bailly 71.)
Rapid Wien (osztrák)–Viktoria Plzen (cseh) 3–2 (S. Hofmann 34., Schaub 52., Pecosz 68., ill. Duris 12., Hrosovsky 76.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Rapid Wien 3 3 0 0 6–3 +3 9
2. Villarreal 3 2 0 1 6–2 +4 6
3. Viktoria Plzen 3 1 0 2 4–4 0 3
4. Dinamo Minszk 3 0 0 3 0–7 –7 0

F-CSOPORT
Braga (portugál)–Marseille (francia) 3–2 (A. Hasszan 61., Wilson Eduardo 77., Alan 88., ill. Alessandrini 84., Batshuayi 87.)
Slovan Liberec (cseh)–Groningen (holland) 1–1 (Luckassen 87., ill. Hoesen 96.)
Kiállítva: De Leeuw (87.)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Braga 3 3 0 0 5–2 +3 9
2. Slovan Liberec 3 1 1 1 2–2 0 4
3. Marseille 3 1 0 2 5–4 +1 3
4. Groningen 3 0 1 2 1–5 –4 1

A G–L CSOPORTOK MÉRKŐZÉSEINEK ÖSSZEFOGLALÓJÁT ÉS A CSOPORTOK TABELLÁIT ITT TALÁLJA!

G-CSOPORT
Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán)–Saint-Étienne (francia) 0–1 (Hamouma 44.)
Lazio (olasz)–Rosenborg (norvég) 3–1
(Matri 28., F. Anderson 54., Candreva 79., ill. Söderlund 69.)
Kiállítva:
Maurício (6.)
H-CSOPORT
Sporting CP (portugál)–Skënderbeu (albán) 5–1 (Aquilani 38. – 11-esből, F. Montero 41. – 11-esből, Matheus Pereira 64., 77., Figueiredo 69., ill. Jashanica 89.)
Kiállítva:
Salihi (24.)
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Besiktas (török) 1–1
(Maicon Marques 54., ill. M. Gomez 64.)
Kiállítva: Corluka (69.)
I-CSOPORT
Basel (svájci)–Belenenses (portugál) 1–2 (M. Lang 15., ill. L. Leal 27., Kuca 45.)
Fiorentina (olasz)–Lech Poznan (lengyel) 1–2
(G. Rossi 90., ill. Kownacki 65., Gajos 82.)
Kiállítva: Rebic (92.)
J-CSOPORT
Anderlecht (belga)–Tottenham Hotspur (angol) 2–1 (Gillet 13., Okaka 75., ill. Ch. Eriksen 4.)
AS Monaco (francia)–Qarabag (azeri) 1–0 (L. Traoré 70.)
K-CSOPORT
Schalke (német)–Sparta Praha (cseh) 2–2 (Di Santo 6., L. Sané 73., ill. Fatai 50., Lafata 63.)
APOEL (ciprusi)–Aszterasz Tripolisz (görög) 2–1
(Cavenaghi 45. – 11-esből, Carlao 59., ill. Lluy 8.)
L-CSOPORT
AZ (holland)–Augsburg (német) 0–1 (Trochowski 43.)
Partizan Beograd (szerb)–Athletic Bilbao (spanyol) 0–2 (Raúl García 32., Benat Etxebarria 85.)