El: Aubameyang triplájával győzött Azerbajdzsánban a BVB

2015.10.22. 18:54
A labdarúgó Európa-liga 3. fordulójában a Borussia Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang mesterhármasával 3–1-re győzött az azeri Qäbälä otthonában a C-csoport első mérkőzésén.

A Borussia Dotmund egy győzelemmel és egy döntetlennel a C-csoport élén, míg a Qäbälä egy vereséggel és egy döntetlennel sereghajtóként várhatta a csütörtök kora délutáni összecsapást, amelynek így egyértelműen a német együttes volt az esélyese.

Ennek ellenére kissé álmosan kezdte a találkozót a BVB, így az azeri Qäbälä több életveszélyes kontrát is vezethetett. A hazai vezetés megszerzéséhez Dodo állt a legközelebb, akinek a próbálkozását Ginter a gólvonalról vágta ki a 12. percben.

Ezután azonban a németek támadójátéka is éledezni kezdett, aminek a 31. percben lett meg az eredménye, miután az addig is sokszor próbálkozó Pierre-Emerick Aubameyang 18 méterről, védhetetlenül tekerte a labdát a bal felső sarokba (0–1). Nem kellett sokat várni a következő találatra sem, hiszen hét perccel később egy Kagawa-Aubameyang kényszerítő után utóbbi lőtt az ötös sarkáról újra a bal felsőbe (0–2).

A második félidőben sem erőltette meg magát igazán a német együttes, de így is újabb gólt szerezett a 72. percben. Egy szöglet után Bender lőtt kapásból, majd a bravúrral hárító kapusról pontosan Aubameyang elé pattant a labda, aki két méterről – ha nehezen is – de a hálóba továbbított, megszerezve ezzel saját maga és csapata harmadik gólját is (0–3). A túlórában Dodo révén a házigazdák csak begyötörték a becsületgóljukat, amiért keményen megdolgoztak (1–3).