El: Lovrencsics gólpassza; a Lech magyar trióval nyert Firenzében

2015.10.22. 20:54
Lovrencsics Gergő (jobbra) főszerepet játszott a Lech győzelmében (Fotó: AFP)
A Lech Poznan három magyarral a kezdőcsapatában, a gólpasszt adó Lovrencsics Gergő és a védelemben remeklő Kádár Tamás fontos szerepével 2–1-re győzött a Fiorentina vendégeként az Európa-liga 3. fordulójában. A Tottenham kikapott Belgiumban az Anderlechttől, a Schalke hazai pályán nem bírt a Sparta Prahával.

Lovrencsics Gergő gólpassza a Fiorentina ellen

I-CSOPORT
Basel (svájci)–Belenenses (portugál) 1–2
Fiorentina (olasz)–Lech Poznan (lengyel) 1–2

Kádár Tamás és a lengyel védelem a talpán maradt

A Lech Poznan mindhárom magyar labdarúgója a kezdő tizenegyben kapott szerepet Jan Urban vezetőedzőtől. Holman Dávid a 68. percig volt a pályán, míg Kádár Tamás és Lovrencsics Gergő végigjátszotta a találkozót. A mérkőzésen végig jól tartották magukat a vendégek a Paulo Sousa vezette Fiorentina ellen, sőt a 65. percben Lovrencsics Gergő húzott el a jobb oldalon, majd a lapos beadását Dawid Kownacki váltotta gólra. A lengyel találat után mindent megtett az egyenlítésért az olasz listavezető, de a 82. percben újra a poznaniak szereztek gólt egy Lovrencsics által beívelt szabadrúgás után, amely után már csak a szépítésre futotta a hazai csapat erejéből.

A csoport másik mérkőzésén a hibátlan Basel a papírformának megfelelően vezetést szerzett, de az eddig nyeretlen Belenenses ellen, de a portugál együttes tíz perc elteltével egyenlített, majd az első félidő hosszabbításában a győztes gólt is megszerezte, így meglepetésre három ponttal távozhat Svájcból.

G-CSOPORT
Lazio (olasz)–Rosenborg (norvég) 3–1
Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán)–Saint-Étienne (francia) 0–1

Maurício kiállítása miatt már a hatodik perctől emberelőnyben játszhatott a Rosenborg, ez azonban nem zavarta össze a Laziót, amely három gólt lőve otthon tartotta a továbbjutáshoz nagyon fontos három pontot. A Saint-Étienne Romain Hamouma találatával idegenben verte meg a tavalyi Európa-liga ezüstérmesét, a Dnipro Dnipropetrovszkot.

H-CSOPORT
Sporting CP (portugál)–Skënderbeu (albán) 5–1
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Besiktas (török) 1–1

A 24. perctől kezdve emberhátrányban játszó albán bajnok Skënderbeut az első félidő hajrájában két tizenegyesből szerzett góllal roppantotta össze a Sporting, amely további három gólt lőtt a második félidőben, így könnyed győzelmet aratott hazai pályán. A Besiktas Mario Gomez révén válaszolt Maicon góljára a Lokomotiv Moszkva otthonában, így az oroszok elveszítették hibátlan mérlegüket.

J-CSOPORT
Anderlecht (belga)–Tottenham Hotspur (angol) 2–1
AS Monaco (francia)–Qarabag (azeri) 1–0

Brüsszelben a Tottenham szerencsés góllal szerzett vezetést az Anderlecht ellen, a 4. percben Serigne Mbodji tisztázás helyett a saját tizenhatosáról a vele szemben álló csapattársát, Leander Dendonckert találta fejbe, a labda Christian Eriksen elé pattant, a dán pedig kihasználta a ziccert. Az Anderlecht egy szöglet után Guillaume Gillet góljával egyenlített. A mozgalmas első félidőt lagymatagabb folytatás követte, ebben a belga csapat talált gólt, Frank Acheampong passza után Stefano Okaka Chuka került helyzetbe, és nem hibázta el.

A csoport másik meccsén a Monaco 70 percig nem talált fogást azeri vendégén, ekkor Lacina Traoré a hazaiak javára döntött, és az élre lőtte a hercegségbelieket.

K-CSOPORT
Schalke (német)–Sparta Praha (cseh) 2–2
APOEL (ciprusi)–Aszterasz Tripolisz (görög) 2–1

A csoport rangadóján a Schalke korán vezetést szerzett a Sparta Praha ellen, de a szünet után fordítottak a csehek, és végül a csereként beállt Leroy Sané mentett pontot a Gelsenkirchenieknek, akik így a csoport élén maradtak. Cipruson az APOEL és a görög Aszterasz mérkőzésének első félidejét az orosz Alekszej Jeszkov játékvezető több mint tíz percre megszakította, mert a szakadó esőben nem voltak megfelelőek a látási viszonyok. A meccset végül végigjátszották, a hazaiak 2–1-re nyertek.

L-CSOPORT
AZ (holland)–Augsburg (német) 0–1
Partizan Beograd (szerb)–Athletic Bilbao (spanyol) 0–2

Az eddig pont nélkül álló Augsburg Piotr Trochowski góljával 1–0-ra nyert a holland AZ otthonában, míg az eddig százszázalékos Partizan nem bírt a Bilbaóval, amely 2–0-s győzelmével átvette a vezetést a csoportban.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

G-CSOPORT
Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán)–Saint-Étienne (francia) 0–1 (Hamouma 44.)
(Matri 28., F. Anderson 54., Candreva 79., ill. Söderlund 69.)

H-CSOPORT
Sporting CP (portugál)–Skënderbeu (albán) 5–1 (Aquilani 38. – 11-esből, F. Montero 41. – 11-esből, Matheus Pereira 64., 77., Figueiredo 69., ill. Jashanica 89.)

I-CSOPORT
Basel (svájci)–Belenenses (portugál) 1–2 (M. Lang 15., ill. L. Leal 27., Kuca 45.)
(G. Rossi 90., ill. Kownacki 65., Gajos 82.)

J-CSOPORT
Anderlecht (belga)–Tottenham Hotspur (angol) 2–1 (Gillet 13., Okaka 75., ill. C. Eriksen 4.)
AS Monaco (francia)–Qarabag (azeri) 1–0 (L. Traoré 70.)

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Monaco 3 1 2 3–2 +1 5
2. Anderlecht 3 1 1 1 3–3 0 4
3. Tottenham 3 1 1 1 5–4 +1 4
4. Qarabag 3 1 2 2–4 –2 3

K-CSOPORT
Schalke (német)–Sparta Praha (cseh) 2–2 (Di Santo 6., L. Sané 73., ill. Fatai 50., Lafata 63.)
(Cavenaghi 45. – 11-esből, Carlao 59., ill. Lluy 8.)

A K-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Schalke 3 2 1 9–2 +7 7
2. Sparta Praha 3 1 2 5–3 +2 5
3. APOEL 3 1 2 2–6 –4 3
4. Aszterasz Tripolisz 3 1 2 2–7 –5 1

L-CSOPORT
AZ (holland)–Augsburg (német) 0–1 (Trochowski 43.)
Partizan Beograd (szerb)–Athletic Bilbao (spanyol) 0–2 (R. García 32., Benat Etxebarria 85.)

AZ L-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Athletic Bilbao 3 2 1 6–3 +3 6
2. Partizan Beograd 3 2 1 6–5 +1 6
3. Augsburg 3 1 2 3–6 –3 3
4. AZ Alkmaar 3 1 2 4–5 –1 3

AZ A–F CSOPORTOK MÉRKŐZÉSEINEK ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT TALÁLJA!

A-CSOPORT
Fenerbahce (török)–Ajax (holland) 1–0 (Fernandao 89.)
Molde (norvég)–Celtic (skót) 3–1 (O. Kamara 11., Forren 18., Elyounoussi 56., ill. Commons 55.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Molde 3 2 1 0 7–3 +4 7
2. Fenerbahce 3 1 1 1 4–5 –1 4
3. Celtic 3 0 2 1 5–7 –2 2
4. Ajax 3 0 2 1 3–4 –1 2

B-CSOPORT
Liverpool (angol)–Rubin Kazany (orosz) 1–1 (Can 37., ill. Devic 15.)
Kiállítva: Kuzmin (36.)
Bordeaux (francia)–Sion (svájci) 0–1 (Lacroix 21.)

PAOK (görög)–FK Krasznodar (orosz) 0–0
Qäbälä (azeri)–Borussia Dortmund (német) 1–3 (Dodo 93., ill. Aubameyang 31., 38., 72.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Borussia Dortmund 3 2 1 0 6–3 +3 7
2. FK Krasznodar 3 1 1 1 3–3 0 4
3. PAOK 3 0 3 0 1–1 0 3
4. Qabala 3 0 1 2 2–5 –3 1

D-CSOPORT
Midtjylland (dán)–Napoli (olasz) 1–4 (Pusic 43., ill. Callejón 19., Gabbiadini 31., 40., Higuaín 90.)
Legia Warszawa (lengyel)– FC Bruges (belga) 1–1 (Kucharczyk 51., ill. De Fauw 39.)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Napoli 3 3 0 0 11–1 +10 9
2. Midtjylland 3 2 0 1 5–5 0 6
3. FC Bruges 3 0 1 2 2–9 –7 1
4. Legia Warszawa 3 0 1 2 1–4 –3 1

E-CSOPORT
Villarreal (spanyol)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 4–0 (Bakambu 17., 32., Soldado 61., Bailly 71.)
Rapid Wien (osztrák)–Viktoria Plzen (cseh) 3–2 (S. Hofmann 34., Schaub 52., Pecosz 68., ill. Duris 12., Hrosovsky 76.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Rapid Wien 3 3 0 0 6–3 +3 9
2. Villarreal 3 2 0 1 6–2 +4 6
3. Viktoria Plzen 3 1 0 2 4–4 0 3
4. Dinamo Minszk 3 0 0 3 0–7 –7 0

F-CSOPORT
Braga (portugál)–Marseille (francia) 3–2 (A. Hasszan 61., Wilson Eduardo 77., Alan 88., ill. Alessandrini 84., Batshuayi 87.)
Slovan Liberec (cseh)–Groningen (holland) 1–1 (Luckassen 87., ill. Hoesen 96.)
Kiállítva: De Leeuw (87.)