El: Dzsudzsákék megúszták a vereséget, Husztiék győztek

2012.08.02. 22:51
Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moszkva) nehezen kiharcolt döntetlennek, Huszti Szabolcs (Hannover) fölényes győzelemnek volt részese a labdarúgó Európa-liga 3. selejtezőkörének csütörtöki játéknapján.

Huszti Szabolcs a kezdőcsapat tagjaként az 57. percbeli lecseréléséig volt a pályán a német Hannoverben, amely alighanem a továbbjutást is eldöntötte háromgólos írországi győzelmével. A dublini mérkőzésén magyar játékvezetői csapat dolgozott Bognár Tamás vezetésével.

A Dinamo Moszkva Dzsudzsák Balázzsal a kezdő tizenegyében állt fel Skóciában a Dundee United ellen. Willo Flood gólját Igor Szemsov fejjel kiegyenlítette, majd Keith Watson közeli találatával a United az utolsó pillanatokig újra vezetett, ám Alekszandr Kokorin a 93. percben némi szerencsével 2–2-re alakította a végeredményt. Dzsudzsák végigjátszotta a meccset.

A Crvena zvezda vendégeként Belgrádban értékes döntetlent kiharcoló ciprusi Omoniában a korábbi magyar válogatott Leandro csapatkapitányként végigjátszotta a mérkőzést, az ugyancsak Magyarországról igazolt André Alves a 89. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

Lejátszotta első meccsét az Internazionale is: a fekete-kékek simán nyertek Splitben a Hajduk vendégeként.

3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
Dundee United (skót)–Dinamo Moszkva (orosz) 2–2 (Flood 37., Watson 76., ill. Szemsov 50., Kokorin 93.)
Saint Patrick’s Athletic (ír)–Hannover (német) 0–3 (Andreasen 6., Pander 68., Ya Konan 80.)
Hajduk Split (horvát)–Internazionale (olasz) 0–3 (Sneijder 18., Nagatomo 44., Coutinho 73.)
Eskisehirspor (török)–Olympique Marseille (francia) 1–1 (Nuhiu 62., ill. Gignac 49.)
Crvena zvezda (szerb)–Omonia (ciprusi) 0–0
Korábban közölt eredmények
Videoton (magyar)–Gent (belga) 1–0 (Nikolics N. 78.)
Genk (belga)–Aktobe (kazah) 2–1 (Vossen 8. – 11-esből, Monrose 44., ill. Badlo 25.)
Gomel (fehérorosz)–Liverpool (angol) 0–1 (Downing 68.)
Aszterasz Tripolisz (görög)–Marítimo (portugál) 1–1 (Rayo 48., ill. Fidelis 71.)
Horsens (dán)–Elfsborg (svéd) 1–1 (Fagerberg 92. – 11-esből, ill. L. Nilsson 65.)
Heerenveen (holland)–Rapid Bucuresti (román) 4–0 (Djuricsics 9., 64., De Roon 69., Fazli 89.)
Twente (holland)–Mladá Boleslav (cseh) 2–0 (Fer 52., Chadli 58.)
Servette (svájci)–Rosenborg (norvég) 1–1 (Schneider 68., ill. Dockal 81.)
Steaua Bucuresti (román)–Spartak Trnava (szlovák) 0–1 (Mikovic 6.)
KuPS Kuopio (finn)–Bursaspor (török) 1–0 (Puri 73.)
Arszenal Kijev (ukrán)–ND Mura 05 (szlovén) 3–0 (Mazilu 6., Kovpak 61., Matoukou 83.)
Dila Gori (grúz)–Anorthoszisz Famagusta (ciprusi) 0–1 (Okkasz 69.)
Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)–PAOK (görög) 0–2 (Georgiadisz 62., Athanasziadisz 72.)
Ruch Chorzów (lengyel)–Viktoria Plzen (cseh) 0–2 (Stípek 80., Duris 85.)
Tromsö (norvég)–Metalurh Doneck (ukrán) 1–1 (Ondrásek 43., ill. D. Lazics 88.)
Ried (osztrák)–Legia Warszawa (lengyel) 2–1 (Gartler 52., A. Hadzic 62. – 11-esből, ill. Ljuboja 85.)
AIK Solna (svéd)–Lech Poznan (lengyel) 3–0 (Lorentzson 60., Borges 78., Lundberg 86.)
Kalmar FF (svéd)–Young Boys (svájci) 1–0 (S. Andersson 18.)
APOEL (ciprusi)–Aalesund (norvég) 2–1 (Mário Sérgio 34., Aloneftisz 80., ill. Stewart 16.)
Anzsi Mahacskala (orosz)–Vitesse (holland) 2–0 (Satov 63., Szmolov 74.)