Európa-liga: nagyot hajrázott a Liverpool, de kikapott Toulouse-ban

K. Zs.K. Zs.
2023.11.09. 20:54
Szoboszlai Dominik (balra) a második félidőre állt be, de vele sem tudott fordítani a Liverpool (Fotó: AFP)
Oda a Liverpool százszázalékos mérlege a labdarúgó Európa-ligában: a „vörösök” 3–2-re kikaptak a Toulouse vendégeként csütörtök este. Szoboszlai Dominik a második félidőt töltötte a pályán Jürgen Klopp csapatában.

A két csapat két héttel ezelőtti meccsét 5–1-re megnyerő Liverpool kis híján már a 4. percben előnybe került Toulouse-ban, de Joe Gomez fejesénél a lécen csattant a labda. A tartalékosan felálló angol csapat jelentős fölényben játszott, többnyire liverpooli lábakon járt a labda, a hazaiak egyetlen reménye a hibátlan védekezésre épülő kontrajáték volt – mégis ők szerezték meg a vezetést.

A 35. percben Kosztasz Cimikasz könnyelműen cselezni próbált a saját térfele közepén, Aron Dönnum erőszakosan letámadta, elvette tőle a labdát, megindult a kapu felé, és 13 méteres lövése Jarell Quansah lábán megpattanva a hálóban kötött ki. 1–0 (VIDEÓ ITT!)

A második félidőre beállt Szoboszlai Dominik, Mohamed Szalah és Trent Alexander-Arnold is, de továbbra is a TFC taktikája bizonyult gyümölcsözőnek. Thijs Dallinga már az 50. percben a kapuba talált, de a bolgár játékvezető akkor még szabálytalanságot látott.

Az 58. percben aztán már mindent rendben talált Georgi Kabakov: a toulouse-i letámadók ezúttal Luis Díazt hálózták be, Sierro beadta az elvett labdát, és Dallinga fordulás után laposan a hosszú sarokba lőtt. 2–0(VIDEÓ ITT!)

Kisvártatva Dallinga megint lőtt egy gólt, csakhogy a passzt adó Niklas Schmidt lesen volt – már másodszor ünnepeltek hiába a hazaiak.

A 74. percben az időközben Darwin Núnezt is becserélő liverpooliak örülhettek, persze csak visszafogottan: egyrészt a góljukat egy hazai játékos, Cristian Casseres hozta össze – a balról középre fejelt labda a hátáról pattant a kapuba –, másrészt csak a szépítésre volt elég, öngól, 2–1. (VIDEÓ ITT!)

És két perccel később megint kettővel vezetett a rendkívül lelkes hazai csapat! A 76. percben szépen átforgatott támadás végén Frank Magri érkezett a legjobbkor a röviden kiütött labdára a hosszú oldalon, és laposan a hálóba bombázott, 3–1. (VIDEÓ ITT!)

A 81. percben bejött Diogo Jota is a „vörösökhöz”, a portugál át is kígyózott a francia védelmen a 89. percben, szép lövéssel egygólosra csökkentve a hátrányt, 3–2. (VIDEÓ ITT!)

Nem volt még vége: a ráadás nyolcadik percében Quansah közelről a kapuba bombázott, a játékvezető elsőre megadta a gólt, ám a VAR-ozás után érvénytelenítette, miután a tűzijáték során Alexis Mac Allister kezét is érintette a labda – a Liverpool három győzelem után tehát kikapott.

A TÖBBI KORA ESTI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

B-CSOPORT

Az Ajax az első győzelmére hajtott, de hamar hátrányba került – Ansu Fati egy eladott labdával megugorva lőtt a kapuba (VIDEÓ ITT!). A Brighton a második félidőben is szerzett egy gólt, vezeti a csoportját, a keserves idényt futó amszterdamiak két bajnoki megnyerése után újra veszítettek.

F-CSOPORT

Kleinheisler László nem volt tagja a Panathinaikosz keretének, a görög csapat a magyar légiós nélkül kapott ki Rennes-ben. Az első félidő derekán a hazaiak emberhátrányba kerültek, a megítélt tizenegyesből egyenlített is a Pao, a végén mégis Bretagne-ban maradtak a pontok. Két csereember, Ibrahim Szalah és Ludovic Blas lőtte a hazaiak góljait.

Az izraeli Maccabi Haifa a ciprusi Larnacában fogadta a Villarrealt, sokáig vezetett, de a spanyolok a hajrában két gyors góllal fordítottak.

G-CSOPORT

A Servette Bolla Bendegúzzal a soraiban fogadta a moldovai Sheriffet, amely egy megpattanó lövéssel korán vezetést szerzett (VIDEÓ ITT!). A genfiek természetesen nem adták fel, végigtámadták a második félidőt, és a hajrában két gólt szerezve megtörték az addig több bravúrt is bemutató Makszim Koval kapust. Bolla végigjátszotta a meccset. A végjátékban két Sheriff-játékos is piros lapot kapott.

A Roma sok sérültjét nélkülözve érkezett Prágába, a tavaszról hozott eltiltása miatt José Mourinho vezetőedző sem ülhetett a kispadon, mindezt a Slavia kihasználta, és kétgólos győzelmével a csoport élére ugrott, megelőzve a mostanáig hibátlan olasz csapatot.

H-CSOPORT

Hibátlan mérleggel érkezett a Leverkusen Azerbajdzsánba, és ha csupán egy 94. percbeli büntető értékesítése révén is, de százszázalékos maradt. A Bayer sorozatban a 11. tétmérkőzését nyerte meg, egy idényen belül ilyesmi még nem sikerült neki a Bundesliga 1963-as indulása óta.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ

B-CSOPORT
Ajax (holland)–Brighton (angol) 0–2 (Fati 15., Adingra 53.)
A késő esti programban játszották
AEK Athén (görög)–Olympique Marseille (francia) 0–2 (Ch. Mbemba 25., I. Sarr 90+3.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Marseille 4 2 2 10–6 +4 8
2. Brighton & Hove Albion 4 2 1 1 8–5 +3 7
3. AEK Athén 4 1 1 2 5–8 –3 4
4. Ajax 4 2 2 4–8 –4 2

E-CSOPORT
LASK (osztrák)–Union Saint-Gilloise 3–0 (S. Horvath 25. – 11-esből, Talovjerov 45+4., Zulj 77.)
Toulouse (francia)–Liverpool (angol) 3–2 (Dönnum 36., Dallinga 58., Magri 76., ill. Casseres 74. – öngól, Diogo Jota 89.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Liverpool 4 3 1 12–5 +7 9
2. Toulouse 4 2 1 1 6–8 –2 7
3. Union Saint-Gilloise 4 1 1 2 3–7 –4 4
4. Linzer ASK 4 1 3 5–6 –1 3

F-CSOPORT
Rennes (francia)–Panathinaikosz (görög) 3–1 (Rieder 9., I. Szalah 65., Blas 70. – 11-esből, ill. Joannidisz 34. – 11-esből)
Maccabi Haifa (izraeli)–Villarreal (spanyol) 1–2 (Seck 30., ill. Álex Baena 82., A. Sörloth 86.)

Servette (svájci)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 2–1
(Roullier 84., Bedia 90+2. – 11-esből, ill. Severin 12. – öngól)
Slavia Praha (cseh)–Roma (olasz) 2–0 (Jurecka 50., Masopust 74.)

(Boniface 90+4. – 11-esből)
Häcken (svéd)–Molde (norvég) 1–3 (Hrstic 65., ill. Gulbrandsen 16., K. Eriksen 24., 86.)

A-CSOPORT
Freiburg (német)–Topolyai SC (szerbiai) 5–0 (Rohl 24., Eggestein 56., Weisshaupt 69., Adamu 80., Doan 90+2.) – részletek itt!
West Ham United (angol)–Olympiakosz (görög) 1–0 (Paquetá 72.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. West Ham United 4 3 1 7–4 +3 9
2. Freiburg 4 3 1 12–5 +7 9
3. Olympiakosz 4 1 1 2 6–7 –1 4
4. Topolyai SC 4 1 3 4–13 –9 1

C-CSOPORT
Real Betis (spanyol)–Arisz Limassol (ciprusi) 4–1 (Iglesias 34., Ruibal 64., Roca 79., Ezzalzuli 90+4., ill. Kokorin 84.)
Rangers (skót)–Sparta Praha (cseh) 2–1 (Danilo 12., Cantwell 20., ill. Haraslín 77.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Betis 4 3 1 7–3 +4 9
2. Rangers 4 2 1 1 4–3 +1 7
3. Sparta Praha 4 1 1 2 5–6 –1 4
4. Arisz Limassol 4 1 3 5–9 –4 3

D-CSOPORT
Atalanta (olasz)–Sturm Graz (osztrák) 1–0 (Djimsiti 50.)
Sporting CP (portugál)–Raków Czestochowa (lengyel) 2–1 (Goncalves 14., 52. – mindkettőt 11-esből, ill. Rundics 71.)