Futás: majd’ 4 ezren rajtoltak el ismét a Generali Night Runon

2018.08.06. 10:12
Járt-e fenn a Halászbástyán, hogyha már a nap lement? – talán volt, akinek a népszerű magyar sláger is ott motoszkált a fejében, miközben szombat este rótta a kilométereket a budai Vár környékén megrendezett Generali Night Runon. Ami az idén is nagy sikert aratott.

Széles mosoly, a kézben a táv teljesítéséért járó érem – villantak a vakuk, s jó pár ilyen és ehhez hasonló fotó készült el a budai éjszakában a Várkert Bazár környékén, ahol az esti nyári meleggel is dacolva majd' négyezren rajtoltak el ismét a Generali Night Runon.

A futók három táv, 7, 14 és 21 kilométer közül választhattak – a félmaratonit a hölgyeknél Bognár Anna (1:31:04), a férfiaknál Nagy Péter (1:20:23) nyerte meg, 14 kilométeren Sebők Klaudia (55:44) és Dani Áron (47:43) volt a leggyorsabb, míg a 7 kilométeres távon – amelyen csaknem 1000 hölgy és 609 férfi indult – Sass Diána (26:39) és Roman Thürauer (24:15) volt a leggyorsabb.

Szerkesztőségünknek pedig a 7 kilométer középmezőnye lett a legkedvesebb, hiszen két kolléganőnk, Szalay Hédi és Borza-Tóth Zsuzsanna is teljesítette a távot. Gratulálunk a lányoknak!