Asztalitenisz: női válogatottunk Csehországban javított

2018.04.18. 19:26
A magyar női asztalitenisz-válogatott 3:1-re győzött idegenben Csehország ellen Európa-bajnoki selejtezőn az 1955-ben alapított Havírov városában.

A mieink a csoport első mérkőzésén hazai pályán meglepetésre 3:1-re kikaptak a spanyoloktól. Most a másik csoportellenfél otthonában sikerült kiköszörülni a csorbát.

Az első partin Madarász Dóra megverte Dana Cechovát, majd Póta Georgina is hozta a maga meccsét Renáta Strbíková ellen. Ezután Pergel Szandra csak egy szettet tudott elcsípni Hana Matelovával szemben, ám Póta a vártnál nehezebb mérkőzésen ugyan, de lezárta a párharcot Cechová legyőzésével.

A 2019-es nantes-i csapat Eb-re 24-24 férfi és női együttes jut ki. Az A-osztályból a csoportok első és második helyezettjei automatikusan kvalifikálnak a tornára. A harmadik helyezettek a selejtező második szakaszában küzdhetnek meg a fennmaradó tíz helyért, mégpedig a B-osztály csoportjainak első és második helyezettjeivel.

A szintén az A-osztályban szereplő férfiválogatottunk az első találkozóján 3:1-re alulmaradt Portugáliában, míg legközelebb a csoport harmadik tagját, Ausztriát fogadja május 22-én.