Rögbi: Dánia elleni győzelemmel a csoportelsőség felé

2016.10.08. 17:21
A magyar rögbiválogatott legyőzte Dániát Mándokon
Egy héten belül a második győzelmét aratta a magyar rögbiválogatott Európa-bajnoki selejtezőn, ezúttal Dániát múlta felül Mándokon 1250 fős nézősereg előtt.

A pontgazdag mérkőzés első félidejét egyértelműen a Richard Williams vezetőedzővel készülő Magyarország dominálta. Az első pontokat is a mieink szerezték, Sacase Martin a 8. percben büntetőrúgást értékesített, amire a dánok még tudtak válaszolni a 10. percben szintén 3 ponttal (Peder W. Bjerrum). A továbbiakban két célt is szerzett a magyar válogatott, elhúzott a dánoktól, és 20–3-as állásnál mehetett pihenni.

A második félidő 20. percéig magabiztosan játszott a piros mezes csapat, Pocskai Szabolcs céljával újabb öt pontot szerzett. Dánia ettől kezdve erősített, a centersora érvényesülni tudott, s kezdett felzárkózni: Bjerrum berúgott egy büntetőt, majd a 72. percben Nicklas Tell célja tette izgalmassá a hajrát. Ekkor már 25–13 volt az állás, de a magyar védelem kitett magáért, ez is maradt a végeredmény.

A Konferencia 2 Északi csoportját ezzel a teljesítménnyel Magyarország vezeti az őszi fordulók után. Tavasszal Finnország és Norvégia ellen harcolhatjuk ki a csoportelsőséget, és ezzel a feljutást.

RÖGBI EURÓPA-BAJNOKSÁG
KONFERENCIA 2 ÉSZAKI CSOPORT
MAGYARORSZÁG
DÁNIA 25–13 (20–3)
A magyar pontszerzők: Sacase Martin 6, Katona Jonathán 5, Ducrocq Thomas 5, Pocskai Szabolcs 5, Collet Gergő 4

A MAGYAR VÁLOGATOTT EREDMÉNYEI A 2016–2017-ES SOROZATBAN
2016. október 1. ÉsztországMagyarország
553 (027)
2016. október 8. MagyarországDánia 25–13 (20–3)
Az állás: 1. Magyarország 9 pont 2 mérkőzés (7818), 2. Norvégia 4 1 m. (4831), 3. Dánia 0 1 m. (1325), 4. Finnország 0 1 m. (3148), 5. Észtország 0 1 m. (553)