Rögbi: a skótok ráijesztettek az angolokra, lenullázták az olaszokat

2015.03.15. 19:44
Az angol Courtney Lawes készül megállítani a skót Finn Russellt (Fotó: Reuters)
A 2015-ös rögbi Hat Nemzet-kupa negyedik fordulóját követen három csapat is hat-hat ponttal várja a zár kört. A forduló rangadóján Wales legyőzte az íreket, a franciák lenullázták az olaszokat, míg a skótok ráijesztettek az angolokra, de végül beigazolódott a papírforma.

2010: Franciaország

A forduló rangadóján az utóbbi évek végső győztesei csaptak össze, és a 2012-ben, majd 2013-ban első walesiek maguk alá gyűrték a címvédő íreket. Az első félidőben a rúgójátékosoké volt a főszerep, ám amíg a hazai oldalon Leigh Halfpenny mind a négy büntetőjét pontokra váltotta, pluszban Dan Biggarnak összejött egy dropgól, addig a vendégeknél Jonathan Sexton kilenc pontot rúgott össze magának és csapatának. A 61. percben Scott Williams célja lökte még mélyebbre az íreket, akik a hajrában céllal plusz a jutalomponttal céltávolra kerültek ugyan, közelebb azonban már nem. Az íreknél Paul O'Connell századszor volt válogatott, honfitársai közül eddig hárman érték el ezt az álomhatárt. Jonathan Sexton és Cian Healy példának okáért még csak ötvennél jár. A walesiek csapatkapitánya, Sam Warburton 34t. alkalommal vezethette ki a válogatottat, ezzel beírta magát a rekordok könyvébe, a 34 éves Ryan Jones ugyanezt 33 alkalommal tette meg.

Anglia–Skócia

Egy félidőn át élt a meglepetés a Twickenham Stadionban, hiszen az esélytelen skót negyven percnyi játék után 13–10-re vezettek. Viszont aztán a második félidőben úgy is maradtak... Az angolok – az első félidőhöz hasonlóan – a második felvonást céllal kezdték, majd a hajrában újabb célt értek el. Geroge Ford a bónuszokat és a büntetőket tekintve is 3/2-vel zárt, a második célt speciel ő vitte.

Olaszország–Franciaország

A franciák alaposan visszavágtak az olaszoknak a két évvel ezelőtti, idegenbeli vereségért: még pontot sem engedélyeztek a házigazdáknak. A félidőben még csak 9–0-ra vezető franciák a második felvonásba további húsz pontot gyűjtöttek, közben két céllal kedveskedtek a vendéglátóknak. A franciáktól Scott Spedding, Camille Lopez és Jules Plisson is sikeresen végzett el büntetőt.

Olaszország–Franciaország 0–29
Az állás: 1. Anglia 6 pont (102–65), 2. Írország 6 (79–46), 3. Wales 6 (85–73), 4. Franciaország 4 (68–46), 5. Olaszország 2 (42–121), 6. Skócia 0 (63–88)