Moto3: Cortese győzelemmel ünnepelheti első vb-címét

2012.10.21. 07:44
A német Sandro Cortese nyerte meg a Moto3-asok versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, így két futammal a vége előtt megnyerte a vb-pontversenyt. A 22 éves német versenyző az első világbajnoki címét szerezte meg.
Sandro Cortese duplán ünnepelhetett Malajziában (Fotó: Reuters)

Cortese sokáig a harmadik, majd a második helyen haladt a hazai pályán szereplő, szintén KTM-mel versenyző Zulfahmi Khairuddin és honfitársa, Jonas Folger mögött. Bár ez is bőven elég lett volna neki világbajnoki címe bebiztosításához, az utolsó körben megelőzte a malajziai motorost is, így idei negyedik futamgyőzelmével ünnepelheti vb-címét. A másodikként beérő Khairuddin annak ellenére boldog lehet, hogy 28 ezred másodperccel lemaradt az első helyről, hiszen a maláj motorsport első vb-dobogós helyezése fűződik a nevéhez.

Az olasz apától és német anyától származó Cortese előtt legutóbb 1993-ban ünnepeltek német világbajnokot – Dirk Raudies személyében – a legkisebb géposztályban, a Moto3-nak nevezett kategóriának ő lett az első bajnoka.