Darts-vb: Cross 0:4-ről verte Dobeyt, Littler már a négy között

I. SZ.I. SZ.
2024.01.01. 17:19
Rob Cross 0:4-ről győzött Chris Dobey ellen, a jutalma a Luke Littler elleni elődöntő (Fotó: Getty Images)
Rob Cross 0:4-ről fordított Chris Dobey ellen a PDC dartsvilágbajnokság hétfői negyeddöntőjében, míg az újonc szenzáció, Luke Littler 5:1-re elintézte a korábbi kiváló formáját erre a mérkőzésre elvesztő Brendan Dolant.

Roppant izgalmas mérkőzéssel kezdődött a PDC dartsvilágbajnokság negyeddöntője Rob Cross és Chris Dobey között. Az immár öt nyert szettig tartó összecsapást Dobey ellenállhatatlanul kezdte, az első négy játszmát ő nyerte meg, a harmadikat és a negyediket ráadásul egyre jobb játékkal, egyaránt 3–0-ra, előbb 104.86-os, majd 121.86-os átlaggal, amihez egy 161-es kiszálló is hozzájárult.

Az ötödikben aztán Cross szépíteni tudott, a hatodikat szintén 3–1-re nyerte meg, még közelebb lopózott. Dobey még mindig egy jó szettre volt az elődöntőtől, de Cross egyre nagyobb hittel játszott, a sikeres kiszállói után egyre hevesebben gesztikulált, teljesen felpörgött a folytatásra.

A hetedik játszma lett a második után a következő, amelyben döntő legre volt szükség 2–2 után, és bár Dobey 124-re dobva két nyíl után a bullt a meccsért célozhatta meg, milliméterekkel hibázott, Cross pedig dupla 16-tal elvitte azt a szettet is.

Cross a 2022-es World Matchplay első fordulójában 2–8-ról győzte le 11–9-re Dobeyt, és az emlékek egyre erősebbé váltak, főleg, miután Cross a nyolcadik szettben kiegyenlített. A döntő játszmában már Cross irányított, de Dobey 0–2-ről felállt, és a döntő szettre vonatkozó szabályok (két leggel kell nyerni a szettet, 5–5 esetén van „hirtelen halál”) miatt 3–3-ig együtt mentek. Aztán Cross 4–3-as vezetésnél 70-es kiszállóval brékelt, és 0:4-ről megfordította a mérkőzést, amelyen Dobey 17, Cross 10180-as kört dobott.

Dobey (balra) és Littler vasárnap együtt nézte a Tottenham–Bournemouth meccset, nem sokon múlt, hogy kedden egymással játszanak vb-elődöntőt (Fotó: Getty Images)

A másik hétfő délutáni negyeddöntős meccsen dőlt el, ki lesz Cross elődöntős ellenfele. Luke Littler, a vb 16 éves felfedezettje ugyanúgy kezdett a korábban Gerwyn Price-t és Gary Andersont is legyőző Brendan Dolan ellen, mint Dobey, 4:0-ra elhúzott úgy, hogy a második szettet 121.86-os, a negyediket 103.09-es átlaggal nyerte meg.

Az ötödik játszmát az északír elvitte, de szóba sem jöhetett a Crosséhoz hasonló fordítás, Littler ugyanis 112.73-as szettátlaggal 3–0-ra megnyerte a hatodikat, és rövidre zárta a meccset.

Az elődöntőben Rob Cross vár rá, a 2018-ban debütánsként világbajnoki címet szerző angolon keresztül vezethet a 16 éves Littler útja a szerdai fináléba.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON

NEGYEDDÖNTŐ
Chris Dobey (angol, 17., 99.84)–Rob Cross (angol, 8., 100.70) 4:5 (3–1, 3–2, 3–0, 3–0, 1–3, 1–3, 2–3, 1–3, 3–5)
Luke Littler (angol, 101.93)–Brendan Dolan (északír, 28., 86.45) 5:1 (3–2, 3–0, 3–2, 3–1, 1–3, 3–0)