Darts-vb: Littlert nem lehet megállítani, most Van Barneveld bánta

R. P.R. P.
2023.12.30. 23:17
Littler újabb nagy meccset nyert (Fotó: PDC)
A londoni dartsvilágbajnokság nyolcaddöntőjének slágermeccsén Luke Littler 4:1-re legyőzte Raymond van Barneveldet, és bejutott a negyeddöntőbe.

Kereken 40 év a korkülönbség Raymond van Barneveld és Luke Littler között (56–16)…

Az első szett Littleré lett, miután a negyedik legben elvette az ötszörös világbajnok kezdését.

A második szett első legjében Littler ismét brékelt, majd megnyerte a saját kezdését – majdnem megdobta a 144-es kiszállót, végül D3-mal hozta. Bár Barney szépített, a negyedik legben nem tudott mit kezdeni az angol ponterős játékával – Littler a második szettet is 3–1-re megnyerte. Feltűnő volt, hogy fiatal kora ellenére mennyire éretten, higgadtan játszik.

A harmadik szett is úgy indult, hogy Littler nyeri, ám Van Berneveld volt az, aki előbb brékelt. A hollandnak kétnyila is volt a szépítéshez, ám kihagyta, Littler pedig nem kegyelmezett: ezt a leget és a következőt is hozva már 3:0-ra vezetett a szettekben.

A negyedik szett döntő legig ment. Littler nem tudta megoldani a 124-es kiszállót, Van Barneveld viszont nem hibázott D12-re, így 3:1-re szépített.

Az ötödik játszmában is döntő leget láthattunk. Littler – mintha egy többszörös bajnok rutinja lenne az övé – nagyon magabiztosan használta ki a lehetőségét, és megnyerte a negyedik, végső győzelmet jelentő szettet is.

Van Barneveld 99.61-es körátlagot produkált, ami nagyon is jó, csak hát Littler 105.01-en állt meg…

Littler ellenfele január első napján a másik meglepetésember, Brendan Dolan lesz.