Darts-vb: Dolan nyerte az idegek harcát, kiejtette Andersont is

R. P.R. P.
2023.12.30. 22:13
Brendan Dolan nagy vb-t fut (Fotó: Imago Images)
Újabb meglepetés a londoni dartsvilágbajnokságon: az északír Brendan Dolan kiejtette a kétszeres világbajnok Gary Andersont.

Brendan Dolan villámrajtot vett Gary Anderson ellen, hiszen az északír 3–0-ra megnyerte az első szettet a kétszeres világbajnok skót ellen. Andersonnak nem ment a játék, a második szettet is elveszítette. Ekkor mindössze 84-es körátlagnál járt, és akadt olyan köre, amikor csak öt pontot dobott…

Andersonnak a kiszállókkal is meggyűlt a baja, és kevésen múlt, hogy a harmadik szettet is elveszítse. Azonban Dolan nem tudta kihasználni a lehetőségeit, így a feljavuló skót klasszis szépített, majd miután Dolan játéka visszaesett, Anderson egyenlített a negyedik szett megnyerésével. Sőt, lendületből megnyerve az ötödiket, már nála volt az előny. Ekkor azonban Dolan ébredt fel, és kiharcolta a döntő, hetedik szettet.

Az idegek harcát végül Dolan nyerte meg: 2–1 után a negyedik legben sorra hagyták ki a kiszállókat, végül Dolan volt az, aki hamarsabb „megtalálta” a duplát (D3), és végül 3–1-re hozva a szettet, megnyerte a meccset!

Brendan Dolan tehát Gerwyn Price után Gary Adenrsont is kiejtette, bejutva ezzel a legjobb nyolc közé!