Sportlövő-vk: Major Veronika negyedik sportpisztolyban

2023.11.24. 11:05
Major Veronika negyedik Dohában (Fotó: Facebook/Hunagrian Shooting Federation)
Major Veronika a negyedik helyen végzett női sportpisztolyban a sportlövők dohai világkupa-döntőjében.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 25 méteres szám alapversenyét a keszthelyiek klasszisa 583 körrel a 15 fős mezőny nyolcadik helyén zárta, így bekerült a fináléba.

A döntőben Major jól kezdett, 15 lövés után 11 ponttal az élen állt, a folytatásban viszont több hiba is becsúszott és végül 23 ponttal a negyedik helyen végzett.

A számot a kínai Feng Szi-hszüan nyerte 37 ponttal a világbajnok német Doreen Vennekamp (31) előtt.

A pénteki versenynapon a légpuskában aranyérmes, négyszeres Európa Játékok-aranyérmes Pekler Zalán az 50 méteres összetett számban 580 körrel a 12. helyen végzett.