Csupasport: parádés maratoni versenyeket élhettünk át idén

M. B.M. B.
2023.11.13. 20:01
Mivel a november 5-i New York-i maratonnal befejeződött a hat állomásból álló majorsorozat, ezért itt az ideje az összegzésnek. Elsőként a férfiakkal foglalkozunk.

Tokióban kezdődött minden március elején, a győztes a 2022-es párizsi maratont is behúzó etióp Deso Gelmisa lett, 2:05:22-es ideje nem különösebben acélos, a hajrá mindenesetre végtelenül izgalmas volt, csupán egy gondolattal múlta felül honfitársát, Mohamed Esát. Következett Boston, és ami az amerikai nagyvárosban történt, arra már mindenki felkapta a fejét. A kenyai Evans Chebet megvédte a címét (tavaly egyébként New Yorkban is ő nyert), le a kalappal előtte, de a szenzáció Eliud Kipchoge hatodik helye volt. A világrekorder karrierje leglassabb versenyét futotta a klasszikus távon.
A 2023-as maratoni év teljes összegzését elolvashatják a Csupasporton.