Szkander: négy érmet nyertek a magyarok a világbajnokságon

2023.09.03. 15:48
Kőváriné Ivánfi Brigitta aranyérmet nyert Almatiban (Fotó: Facebook)
Négy érmet nyert a magyar küldöttség a vasárnap Almatiban zárult szkander-világbajnokságon.

A sportági szövetség beszámolója szerint a legeredményesebb versenyző Kőváriné Ivánfi Brigitta lett, aki összesen háromszor állhatott dobogóra. A világklasszis bronzérmet szerzett bal kézzel 70 kilogrammban, ezen kívül két aranyérmet gyűjtött a masters 80 kilósok kategóriájában. Verbóczki Luca a junior 60 kilogrammosok között bal kézzel ezüstérmet szerzett.

Csabai Atilla, a Magyar Szkanderszövetség elnöke hangsúlyozta: az érmeken túl többen is pontszerzőként végeztek.

„Sok versenyzőnk közel volt a dobogóhoz, de ezúttal negyedik, ötödik vagy hatodik helyen zártak. Összességében sikeres volt ez a világbajnokság. Bivalyerős mezőny volt, a küzdősportok világjátékokra készülünk, többek között Ivánfi Brigi is azért indult egy súlycsoporttal feljebb mastersben, hogy nagyobb terhelést kapjon” – mondta a sportvezető, aki a Szkander Világszövetség és kontinentális sportági szervezet alelnöke is egyben.