Sportlövő ob: Vas Péter és Mészáros Eszter nyerte a puskások összetett számát

V. J./MTIV. J./MTI
2023.09.24. 19:02
A férfiaknál Vas Péter, míg a nőknél Mészáros Eszter győzött a puska három testhelyzetű számban vasárnap a budapesti Fehér úti Nemzeti Lőtéren rendezett 25, 50 méteres sportlövő országos bajnokságon.

A magyar szövetség vasárnapi közleménye szerint a 460.9 körrel némi meglepetésre diadalmaskodó Vas Péter (Erődök Városa SE) mögött a már párizsi kvótás Pekler Zalán (Erődök Városa SE) lett a második 459.2 körrel, míg a dobogó legalsó fokára Török Ferenc (Csepel LE) állhatott fel 447.2-vel.

Csapatban a BHSE (Hári Péter, Simó Kornél, Fluck Zoltán) 1691 körrel szerezte meg a bajnoki címet, másodikként az UTE 1686, harmadikként a ZTE 1683 kört ért el.

A nőknél Mészáros Eszter (MATE-Gödöllői EAC) nyakába akasztották az aranyérmet, aki 458 kört lőtt. Lovász Dorina (MATE-Gödöllői EAC) nyerte az ezüstöt 456.7-tel, míg a harmadik helyen Vintze Regina (Erődök Városa SE) zárt 446.1 körrel.

A női csapatversenyt az UTE (Toma Dorina, Tóth Anna, Tarr Vivien) nyerte 1735 körrel, az Erődök Városa Sportlövész Egyesület végzett a második helyen 1730 körrel, míg a MATE-Gödöllői EAC lett a harmadik, amely 1724 kört teljesített.

A standard pisztoly nyílt versenyszámban Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) lett a magyar bajnok 562 körrel, a második helyet Sike Renáta (BHSE) 553, a harmadikat Bartók Csaba (Tisza Volán SC) szerezte meg 545 körrel. Csapatban a Tisza Volán SC (Bartók Csaba, Nagy Ákos Károly, Nagy László) végzett az élen 1618 körrel, második lett a BHSE 1600, harmadik a KSI SE 1591 körrel.

A férfiak központi gyújtású pisztoly számában Nagy Ákos Károly (Tisza Volán SC) bizonyult a legjobbnak 564 körrel, Bartók Csaba (Tisza Volán SC) 561 körrel második, Nagy Tibor (BHSE) pedig 556 körrel harmadik lett. Csapatban a Tisza Volán SC (Nagy Ákos Károly, Bartók Csaba, Nagy László) nyerte az ob-címet 1673 körrel, a második Délvidéki Lövészakadémia Szeged lett 1561-gyel, harmadikként a Zámolyi Lövészklub végzett, amely 1463 kört teljesített.