Parasport: párosban két magyar érem az asztalitenisz Eb-n

2023.09.09. 19:48
Szvitacs Alexa (Fotó: Bús Csaba/Petőfi népe, archív)
A magyar sportolók két érmet, egy-egy ezüstöt és bronzot nyertek a páros versenyekben a Sheffieldben szombaton véget ért para-asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A paralimpiai bronzérmes Szvitacs Alexa mindkét dobogós helyezés megszerzésében szerepet vállalt: Csonka Andrással vegyes párosban második lett a 17-es kategóriában – a döntőben egy lengyel duótól kaptak ki –, női párosban pedig Arlóy Zsófia oldalán végzett harmadikként, miután a 20-as kategória elődöntőjében alulmaradtak ugyancsak egy lengyel kettőssel szemben.

A magyar küldöttség így öt dobogós helyezéssel zárta az angliai kontinensviadalt: az egyéni versenyek során a kerekesszékes Major Endre (S1) aranyérmet és paralimpiai országkvótát szerzett, Szvitacs Alexa (S9) és a kétszeres paralimpiai bajnok Pálos Péter (S11) pedig ezüstérmes lett.