Sportlövészet: Major Veronika győzött Budapesten

2023.07.27. 19:43
Major Veronika aranyérmes lett hazai környezetben (Fotó: Facebook/hungarianshootingfederation)
Major Veronika nyerte meg a nők 10 méter légpisztoly versenyszámát a II. Masped-kupa nemzetközi sportlövőverseny második napján a Fehér úti Nemzeti Lőtéren.

A magyar szövetség sajtóközleménye szerint Győrik Csaba tanítványa az alapversenyben is a legjobbnak bizonyult 576 körrel – végül 240.1 körös teljesítménnyel nyert –, a második Sike Renáta lett (233.1). Az úgynevezett challenger game-ben a legjobb magyar és külföldi versenyző küzdött meg egymással, és a perui Annia Becerra 16–3-ra jobbnak bizonyult Major Veronikánál. A győztes 700, a vesztes 300 euró pénzdíjat kapott.

A férfiak 10 méter légpisztoly versenyszámában a cseh Jindrich Dubovy lett az aranyérmes, legjobb magyarként 237 körrel Tátrai-Fejes Miklós harmadikként zárt, aki az alapversenyben nemzetközileg is jegyzett, 582 körös teljesítménnyel győzött. A challenger game-ben a magyar sportlövő 16–5-re győzte le cseh ellenfelét.

A szombatig tartó viadalon 18 ország csaknem 150 sportlövője szerepel.