Vívás: Kun Anna az ötödik helyen végzett a tallinni vk-n

K. E.K. E.
2022.11.12. 15:40
Kun Anna ötödik lett (Fotó: Nemzeti Sport)
Egyetlen tuson múlott az érem: Kun Anna a negyeddöntőben 11:10-re kapott ki olasz ellenfelétől a női párbajtőrözők tallinni világkupaversenyén.

Három magyar fogott pengét a női párbajtőrözők tallinni világkupa-viadalán szombaton a 64-es táblán.
Muhari Eszter és Wimmer Dorina búcsúzott az első körben, Kun Anna viszont nagyszerűen menetelt, és az első, sima asszója után két, nagyon is szoros csörtét nyert meg, hogy aztán a harmadikban egy ugyanilyen szoros meccsen ő maradjon alul egyetlen tussal.

Kun Anna a verseny első helyen kiemelt vívója volt, negyeddöntős veresége azt jelenti, hogy az ötödik helyen végzett Tallinnban.

VILÁGKUPAVERSENY, TALLINN
NŐK
Párbajtőr. Egyéni
A 32 közé jutásért:
Kun–Vizeu (brazil) 15:9, Sersot (francia)–Muhari 15:9, Szong Szera (dél-korai)–Wimmer 13:11
A 16 közé jutásért: Kun–Zuikova (észt) 14:13
Nyolcaddöntő: Kun–Brovko (ukrán) 15:14
Negyeddöntő: Santuccio (olasz)–Kun 11:10