Sakkolimpia: Polgárék oktatták Vietnamot, Kína legyőzte a nőket

2014.08.08. 18:42
A magyar válogatott ötödik győzelmét is megszerezte a tromsői sakkolimpia hatodik fordulójában. Polgár Juditék Vietnam ellen diadalmaskodtak. A nők versenyében a világbajnokkal felálló kínaiak 3–1-re legyőzték a magyar csapatot.

A nők kiváló teljesítményt nyújtottak az első öt fordulóban, de azt tudták, hogy a hatodikban a lehető legnehezebb ellenféllel kell szembenézniük. A világbajnok Hou Ji-fannal felálló bombaerős kínaiak a forduló előtt mindössze négy remit engedélyeztek az ellenfeleknek, a többi 16 játszmát megnyerték. Így a tisztességes helytállás lehetett a legfőbb célja Hazai László együttesének.

Ezt sikerült is elérnie. A kétszeres olimpiai bajnok Mádl Ildikó és Gara Tícia döntetlent ért el esélyesebb ellenfelével szemben. Utóbbi ígéretes és nagyon szép kombinációba kezdett, ám végül meg kellett elégednie a fél ponttal.

A nyílt versenyben Vietnamnak nem volt sok sansza Horváth Tamás négyese ellen. Polgár Judit negyedik alkalommal ült asztalhoz, és a negyedik győzelmét aratta. Almási Zoltán is folytatta nyerő szériáját (sorozatban harmadik meccsét nyerte meg, összességében pedig az ötödiket), míg Lékó Péter és Balogh Csaba remizett.

Tehát mindkét magyar csapat ötször győzött az eddigi hat kör alatt, így tartja pozícióját az élmezőnyben.

A nap rangadóját a világranglista harmadikja, az olasz Fabiano Caruana és a világbajnok norvég Magnus Carlsen vívta egymással, utóbbi győzelmével. A világbajnokok csatájában az üzbég Rusztam Kaszimdzsnov világossal legyőzte az orosz Vlagyimir Kramnyikot.

A szombati hetedik fordulóban a nyílt versenyben a címvédő Örményország, a nőknél Románia lesz az ellenfél. Érdekesség, hogy csakúgy, mint az elmúlt években, ezúttal is Lékó Péter apósa, Arsak Petroszjan vezeti az örmény válogatottat.

Polgár Judit (2676)–Nguyen Huynh (2507) 1:0
Érdekesebb eredmények: Szerbia–Bulgária 2–2, Norvégia–Olaszország 3–1, Kuba–Kazahsztán 3.5–0.5, Hollandia–Irán 3–1, Ukrajna–Svájc 3.5–0.5, Oroszország–Üzbegisztán 2.5–1.5, Azerbajdzsán–Grúzia 3.5–0.5
Az állás (még 5 forduló van hátra): 1. Azerbajdzsán 11 csapatpont (127 Berger-Sonneborn-pont), 2. Kuba 11 (112), 3. Oroszország 10 (118), …10. Magyarország 10 (103)
Nők. 6. forduló
Kína–Magyarország 3–1
Hou Ji-fan (2661)–Hoang Thanh Trang (2485) 1:0
Mádl Ildikó (2347)–Csü Ven-csün (2559) döntetlen
Csao Hszüe (2508)–Gara Anita (2327) 1:0
Gara Tícia (2321)–Tan Csung-ji (2468) döntetlen
Érdekesebb eredmények: Oroszország–Szerbia 3.5–0.5, Egyesült Államok–Észtország 3–1, Lengyelország–Hollandia 3–1, Franciaország–Szlovákia 3–1
Az állás (még 5 forduló van hátra): 1. Kína 12 csapatpont (147 Berger-Sonneborn-pont), 2. Oroszország 12 (123), 3. Lengyelország 11 (110), …6. Magyarország 10 (114.5)