Golf: Adam Scott összeomlott, Tiger Woods maradt a világelső

2014.03.24. 14:30
A legendás Arnold Palmer átadja a trófeát Matt Everynek (Fotó: Reuters)
Az ausztrál Adam Scott keze az utolsó napon megremegett a profi golfozók Arnold Palmer meghívásos viadalán, melyen nyerő helyzetből végül csak a harmadik lett, így nem tudta átvenni a vezetést Tiger Woodstól a világranglistán.

A 33 éves ausztrál játékos három ütés előnnyel kezdhette meg a 6.2 millió dollár összdíjazású viadal vasárnapi zárófordulóját, ám a rágurításokkal rendre gondja akadt, s végül csak 76 ütésből teljesítette a pályát.

A négynapos versenyt így az amerikai Matt Every nyerte meg, két ütéssel Scott előtt, akit ráadásul a szintén amerikai Keegan Bradley is megelőzött. Every 1 millió 116 ezer dollárt kapott a sikeréért.

Scott így egyelőre címvédőként, de nem világelsőként készül az év első Major-versenyére, az április 10-én kezdődő US Mastersre. A világranglistán továbbra is éllovas Tiger Woods hátsérülése miatt nem indult a Floridában megrendezett tornán, s kérdéses, hogy az augustai Major-viadalon részt vehet-e.

A nők hétvégi profi versenyén is egy hátulról támadó golfozó győzött: az utolsó fordulóban tíz birdie-t ütő és 63 ütéses pályacsúcsot elérő Karrie Webb hatütésnyi hátrányt ledolgozva vágott az élre, megelőzve többek között a 16 éves Lydia Kót, aki az ötödik szakasz után még hárommal vezetett. A 39 éves ausztrál klasszis 2011-ben hasonló végjátékban nyerte meg a női golf alapítói előtt tisztelgő tornát, a JTBC Founders Cupot.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
ARNOLD PALMER INVITATIONAL, ORLANDO
(Bay Hill Club & Lodge)
A pénzdíj: 6.2 millió dollár. A pálya hossza: 6784 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72