Universiade: Lám Bálint bronzérmes kötöttfogásban

2013.07.15. 16:25
A kötöttfogású egyetemi birkózók is bemutatkoztak a kazanyi Universiadén. Három magyar birkózó volt érdekelt a kötöttfogás hétfői napján. Lám Bálint menetelt a legtovább, egészen a harmadik helyig. Kajak-kenuban, 500 méteren Szilvásy Nóra és Szabó Petra negyedik helye a legjobb mai eredményünk.
Takács Ferenc tanítványa, a BVSC birkózója, Lám Bálint 120 kilóban először a litván Grigeliszt (4:0), majd az azeri Abdulajevet (3:0) győzte le, de az elődöntőben az iráni Aliakbaritól vereséget szenvedett. A bronzmérkőzésen az Óbudai Egyetem hallgatója, a junior vb-győztes Lám az amerikai Tyrell Fortune-t győzte le 3:1-re. Ezzel a magyar egyetemi csapat 9. bronzérme és 13. érme Kazanyban.UNIVERSIADE
BIRKÓZÁS
84 KG
BIRKÓZÁS
84 KG

Antunovics László–Toom (észt) 3:1
Antunovics László–Manukijan (örmény) 1:3
A vigaszágon Antunovics simán győzött a német Kurz ellen, majd kikapott a kazah Turszinovtól.