Rögbi7: nyeretlenül utolsó hely a gdanski Eb-fordulóban

2015.06.21. 16:21
Messze ez a szint: tíz meccsen egy győzelem és kilenc vereség (Fotó: facebook.com/MRGSZ)
Az utolsó helyen végzett a magyar hetes rögbiválogatott a gdanski A-divíziós Európa-bajnokság második fordulójában, miután a mai helyosztón 38–0-ra kikapott Csehországtól. A két forduló összesített eredményeit figyelembe véve is a tizedik helyen végeztek legjobbjaink – két héttel ezelőtt, az esztergomi rendezésű első fordulóban a kilencedikek lettek –, de mivel csonka volt a mezőny, még nem biztos, hogy az utolsó hely egyben automatikus kiesést jelent.

A tornát a házigazda lengyelek nyerték meg, akik már két héttel ezelőtt is a legjobbnak bizonyultak. Ezúttal azzal a Ciprussal találkoztak a döntőben, amely két hete utolsó lett, egy lényegesen gyengébb játékoskerettel.

RÖGBI7, OLIMPIAI SELEJTEZŐ (EGYBEN A-DIVÍZIÓS EB)

CSOPORTKÖR

Magyarország–Svédország 12–42, – Moldova 5–33, –Lettország 0–32, –Lengyelország 0–50

A gdanski torna végeredménye: 1. Lengyelország, 2. Ciprus, 3. Ukrajna, 4. Lettország, 5. Izrael, 6. Moldova, 7. Svédország, 8. Dánia, 9. Csehország, 10. Magyarország

Az Eb, egyben az olimpiai előselejtező végeredménye: 1. Lengyelország 40 pont, 2. Ukrajna 34, 3. Lettország 28, 4. Moldova 22, 5. Izrael 22, 6. Ciprus 21, 7. Csehország 20, 8. Dánia 14, 9. Svédország 14,10. Magyarország 7

Lengyelország és Ukrajna feljutott a 12 csapatos első osztályba (Grand Prix), továbbá Lettországgal együtt folytathatja szereplését az olimpiai kvalifikációs rendszerben.