Rögbi: Dél-Afrika is győzni tudott Ausztráliában

2013.09.08. 10:39
Nincs túl jó passzban az ausztrál válogatott (Fotó: Reuters)
A harmadik fordulót követően is megőrizte hibátlan mérlegét az új-zélandi és a dél-afrikai rögbiválogatott a 2013-as rögbi Négy Nemzet-kupában (Championship). Előbbiek győzelme otthon Argentína ellen papírforma, viszont Dél-Afrika vendégként mért kiadós verést az ausztrálokra.

Ötödik perces céllal ijesztgettek a dél-afrikaiak, akik ráadásként három büntetőt is kihasználtak az első felvonásban, az utóbbiból kettővel felelő ausztrálok számára igencsak fel volt adva a lecke 44 ezer nézőjük előtt Brisbane-ben. Valami halvány fény pislákolt ugyan a szünet után újabb két büntető formájában a házigazdák számára, de az 59. percben beindultak a vendégek, és kilenc perc leforgása alatt három célt hordtak össze. Ausztrália így a másik nagy riválistól is csúnya hazai vereséget könyvelt el, Új-Zéland az első fordulóban 18 ponttal nyert.

Az argentinok célja Hamiltonban a címvédő All Blacks ellen a tisztes vereség lehetett, ennek az elvárásnak meg is feleltek. Sokat segített, hogy már a 4. percben céllal lepték meg a picit talán fölényes házigazdákat, akik azonban gyorsan helyre tették a vendégeket és a világ rendjét. Kilencesük, Aaron Smith a 23., majd a 26. percben is célt vitt. A második felvonásban Julian Savea összehozott egy újabb célt, Dan Carter pedig szorgosan rugdalta a pontokat, végül tíz pontig jutott, igaz egy bónusz és két büntetőt is elhibázott.

Új-Zéland–Argentína 28–13
Az állás: 1. Új-Zéland 14 pont (133–42), 2. Dél-Afrika 13 (102–58), 3. Argentína 1 (43–123), 4. Ausztrália 0 (57–112)