Hengerelt Belgiumban a Manchester United

2015.08.26. 20:40
Wayne Rooney el sem hiszi, hogy ismét betalált – véget ért egy rossz sorozat (Fotó: AFP)
Hazai pályán 3–1-re nyert a Manchester United az FC Bruges ellen a Bajnokok Ligája playoffkörének első mérkőzésén, az angolok a visszavágón pedig még fölényesebben győztek, 4–0-ra. A mérkőzés főszereplője a mesterhármasig jutó Wayne Rooney volt, aki első találatával megtörte 878 perces gólcsendjét!

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, PLAYOFFKÖR, VISSZAVÁGÓ

FC Bruges (belga)–Manchester United (angol) 0–4 (0–1)
Brüsszel, Jan Breydel Stadion, 29.500 néző. V: Mateu Lahoz (spanyol)
FC Bruges:
Bolat – De Fauw, Castelletto, Duarte, De Bock – Claudemir – Vormer, V. Vázquez (Vanaken, 62.), Bolingoli-Mbombo (Cools, 77.) – De Sutter, Abd. Diaby (Dierckx, 64.). Vezetőedző: Michel Preud'homme
A kispadon: Bruzzese (k.), Meunier, De Smul, Oularé
Manchester United:
Romero – Darmian, Smalling, Blind, Shaw – A. Herrera (J. Hernández, 64.), Carrick – Mata (A. Young, 62.), Januzaj (Schweinsteiger, a szünetben), Depay – Rooney. Menedzser: Loius van Gaal
A kispadon:
S. Johnstone (k.), McNair, Schneiderlin, Fellaini
Gólszerző: Rooney (20., 49., 57.), A. Herrera (63.)

Továbbjutott: a Manchester United, 7–1-es összesítéssel

Furcsára sikeredett a mérkőzésre 3–1-es hazai sikerrel érkező Manchester United brüsszeli fellépésének első 45 perce, ugyanis igencsak nehezen lendültek játékba a felek, majd Memphis Depay zseniális passza után Wayne Rooney okos találata a 20. percre tulajdonképpen minden fontos kérdést eldöntött. 0–1!

Roo 878 perces gólcsendjét törte meg ezzel a látványos találattal.

Depay elszórakozott ezt követően két ziccert is, és amikor már mindenki azt hitte, hogy padlót fogott a sérülések és eltiltás miatt egyébként erősen tartalékos FC Bruges, a belgák megrázták magukat, és a szünetig négy gólhelyzetet is kidolgoztak – és ki is hagytak. Daley Blind kis híján a belgák segítségére sietett, de hatméteres fejese elkerülte saját kapuját.

A pihenőt követően az angolok gyorsan elintézték a házigazdát: előbb Ander Herrera (0–2), majd Juan Mata (0–3) adott gólpasszt Wayne Rooneynak, aki megszerezte karrierje második mesterhármasát európai kupamérkőzéseken (az elsőt 2004-ben vágta MU-beli debütálásán, a Fenerbahce ellen), majd a csereként beállt Bastian Schweinsteiger indította saját térfeléről Ander Herrerát, aki nem puskázta el lehetőségét: 0–4!

Egy hazai léc után belefért még az is az MU-nak, hogy Javier Hernández fenékre üljön egy büntető elvégzése közben, majd az üres kapuval szemben állva két lépésről kihagyja a kihagyhatatlant.

Az angolok 7–1-es összesítéssel masíroztak a BL-csoportkörbe, a belgák az Európa-ligában vigasztalódhatnak.

A Manchester United 20. alkalommal ért el a BL csoportkörébe, beállítva ezzel az FC Barcelona, a Real Madrid és az FC Porto rekordját.

Roo előtt Andy Cole és Denis Law ért el „európai” mesterhármast.

MAI BL-ES GÓLVIDEÓK ITT!

BAJNOKOK LIGÁJA 2015-2016 - kulcsdátumok.

A 32 BL-főtáblás csapat országonként
Spanyolország: Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid, Sevilla, Valencia
Anglia: Chelsea, Manchester City, Arsenal, Manchester United
Németország: Bayern München, Wolfsburg, Borussia Mönchengladbach, Bayer Leverkusen

BAJNOKI ÁG

APOEL (ciprusi)–Asztana (kazah) 1–1 (Stilic 60., ill. Makszimovics 84.)
Továbbjutott: az Asztana, 2–1-gyel
Partizan Beograd (szerb)–BATE (fehérorosz) 1–1 (Petrovics 75., ill. Stasevic 25.)
Tj.: a BATE, 2–1-gyel
NEM BAJNOKI ÁG
Bayer Leverkusen (német)–Lazio (olasz) 3–0 (Calhanoglu 40., Mehmedi 48., Bellarabi 88.)
Tj.: a Bayer Leverkusen, 3–1-gyel
CSZKA Moszkva (orosz)–Sporting CP (portugál) 3–1 (Doumbia 49., 72., Musa 85., ill. T. Gutiérrez 36.)
Tj.: a CSZKA Moszkva, 4–3-mal

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

89. perc Ó, TE JÓ ÉG! Young jobb oldali beadása után Hernández jobbal kihagyja a kihagyhatatlant, két lépésről az üres kapu fölé emel.

83. perc Dierckx rosszul lép, megrándul jobb bokája. Nem fogja folytatni.

81. perc 11-es! Roo jobb oldali beadása Duarte kezén csattan, de Hernández elesik a büntető végrehajtása közben, jobbal így a bal alsó mellé helyez!

78. perc Darmian jobb oldali beadása éppen csak magas középen Hernándeznek.

77. perc Boli le, Dion Cools be.

77. perc Ruud Vormer
kap sárgát Depay felvágásáért.

73. perc Vormer lő jobbal 20-ról a bal felső fölé két méternyivel.

66. LÉC!
Vanaken lő jobbal 19-ről milliméterekkel a bal felső sarok fölé!

65. perc Schweini a 16-os jobb sarka elől jobbal a túlsó felső mellé emel.

64. perc Herrera le is megy, Javier Hernández váltja.

64. perc Schweini saját térfeles passza után Ander Herrera jobbal 15-ről a bal alsóba lő. 0–4!

63. perc Diabyt pedig Tuur Dierckx váltja.

62. perc Mata le, Ashley Young be, Vázquez helyett Hans Vanaken a pályán.

Roo 11 éve mesterhármassal debütált az MU-ban, a Fenerbahce ellen. Azóta sem volt több mesterhármasa európai kupameccsen.

58. perc Depay passzával kilép Roo, az ötös elől lő, a kivetődő kapusba.

57. perc NAGYON ELDŐLT! Herrera Matához játszik, ő a 16-os jobb sarka elől Wayne Rooneyt szökteti, aki lerázza magáról De Bockot, és jobbal a jobb alsóba lő. 0–3!

53. perc De Bock ellöki Depayt a 16-oson belül, tovább, a kipattanó Herreráé, a távoli lövés meg a kapusé.

49. perc ÚJABB SZÉP GÓL!
Depay a 16-os elől kidobja jobbra a labdát Herrerának, aki jobbal középre passzol, onnan Wayne Rooney hét méterről, szintén jobbal az üres kapu bal alsó sarkába lő. 0–2!

47. perc Duarte szereli zseniálisan az ötös jobb sarka előtt Root, becsúszva.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Bastian Schweinsteiger váltja Januzajt.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Claudemir ellöki Herrerát, sárga ez is.

43. perc Diaby is elszórakozza!
Egyedül tör kapura Vázquez indításával, de lassú a csele, Romero jobbra vetődve leszedi lábáról a labdát. A kipattanóra érkezik Boli, de ismét odavetődik a kapus.

43. perc De fauw nem sokkal pöcköli a jobb alsó mellé az ötös bal sarka elől Vázquez bal oldali kornerét! Majdnem gólpassz lett egyébként, de Diaby hiába vetődött be.

41. perc Boli passzát csak nézi Shaw, De Sutter lő 17-ről, de középre, Romero öklöz. Nem sokra rá Blind majdnem a bal alsóba csúsztat az ötösről egy kósza bal oldali beívelést...

40. perc
Depay távolija nem gond Bolatnak.

39. perc
Depay szöglete után Herrera lőne kapura, ha eltalálná a labdát.

36. perc Claudemir most a másik ötös előtt tűnt fel, de kicsit magas neki Vázquez ívelése, a kapu mellé száll a fejes.

Depay az MU négy nyári BL-góljából 2-t szerzett, 2-nél az asszisztot tolta. Járhatna 4/2-nél is...

35. perc Claudemir!
Duarte nagy hibája után blokkolja az ötös bal sarka előtt az óriási helyzetben lévő Depayt! A holland egyedül tört kapura, ezt elkönnyelműsködte.

31. perc
Boli futtatja a balon Vázquezt, a beadás éppen csak magas az ötösön De Sutternek!

29. perc
Roo jobbról kanyarint középre Depay elé, Bolat érkezik egy szép kivetődéssel, de kellett ehhez az is, hogy a szélső hosszan vegye át picit a labdát.

27. perc
Sokkot kapott a Bruges, dominál az MU.

Roo 878 perces gólcsendjét törte meg.

20. perc Eldőlt máris?
Januzaj passzával a bal szélről zseniálisan tör be középre Depay, tökéletes a passz Wayne Rooneynak, aki egy testcsellel átveszi a labdát De fauw mellett, belép a 16-osra, és jobbal a jobb alsóba emeli a labdát a kifutó kapus fölött. Jó 8 méterről: 0–1!

16. perc 64 százalékban a labda az MU-nál eddig.

Az MU elveszítette legutóbbi két idegenbeli európai kupamérkőzését. Hármat zsinórban utoljára 2003-ban bukott el.

14. perc
A sértett a jobb sarok mellé íveli a 35 méteres szabadrúgást, méterekkel.

13. perc Ander Herrera
elhúzza Vázquez lábát, sárga.

13. perc Vázquez újabb remek passza után Boli az ötös jobb sarka előtt jár, visszasarkaz, pontatlan.

12. perc
Mata lő a 16-os elől, blokk, Rooney lő ugyanonnan, labdaszedők.

11. perc Mezőnyjáték, ez jó az MU-nak.

Hamarosan Dzsudzsáktól kap ilyen passzokat De Sutter. Hogyan lehet ez?

5. perc HELYZET! Vázquez bal oldali beadását az ötös jobb sarka elől jobbal, kapásból kapura teszi De Sutter, Shaw azonban blokkol, bal lábával jó érzékkel előrenyúlva.

4. perc Januzaj passzol a középcsatárként feltűnő Shaw elé, de belép elé Claudemir, Bolat kapus pedig takarít okosan.

2. perc
Boli Bolingoli-Mbombo lő a 16-os bal sarkán belülről a bal sarok mellé, de előtte lökte Smallingot.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-feketében, a vendégek piros mezben és fehér nadrágban.

Dinamo Zagreb, Maccabi Tel-Aviv, Malmö, Sahtar, Valencia – csoportkörös ötös.

Preud'homme egyébként bízik a csodákban, amelyek szerint a futballban is megtörténnek olykor, Louis van Gaal szerint pedig egy nehéz helyszínen lépnek fel, egy nem könnyű ellenféllel szemben.

Hogy ki volt a sármőr Michel Preud'homme? Tényleg nem tudják?! AKKOR KATT IDE GYORSAN!

Michel Preud'homme mester csapata 10 európai kupamérkőzésen veretlen odahaza.

Egy kis örökmérleg: egy mérkőzés, azon egy három egyes angol siker.

JÖTTEK-MENTEK! Nincsenek ilyenek.

Eltiltott: Brandon Mechele.

A hazaiaktól a csapatkapitány Timmy Simons, Björn Engels, Thomas Meunier, Lior Refaelov, Bernie Ibini-Isei és Nicolás Castillo sérült, a vendégektől Phil Jones és Marcos Rojo maródi.

A párharc nyertese a BL-, míg a vesztes az Európa-liga-csoportkörben folytatja.

Az első mérkőzésen az United 3–1-es előnyre tett szert.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FC BRUGES–MANCHESTER UNITED BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!