BL, C-csoport: a Benfica sem tudta bevenni az Asztana erődjét

2015.11.25. 17:54
A nagy küzdelemben nem bírtak egymással a felek (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának 5. fordulójában az Asztana hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Benficával.

Nagyszerűen kezdtek a kazahok, hiszen a 19. percben Junior Kabananga bal oldali beadását Patrick Twumasi fejelte a kapuba, majd az első fél órát követően a korábbi újpesti Foxi Kéthévoama szabadrúgása után Marin Anicicről került a labda a portugál kapuba (2–0).

A listavezető az első félidő hajrájában kapaszkodott vissza a meccsbe, Jones jobb oldali beadása után Raúl Jiménez fejelt hat méterről a bal felső sarokba, majd ugyanő André Almeida centerezését lábbal is gólra váltotta a második félidő derekán. 2–2

Bár az Asztana első BL-sikere továbbra is várat magára, a Galatasaray és az Atlético Madrid után a Benfica sem tudta bevenni a kazahok erődjét.

Sőt, a portugál csapat egyelőre nem biztosította be a továbbjutását, de ha este a Galatasaray nem nyer az Atlético Madrid vendégeként, a Benfica már készülhet a kieséses szakaszra.